آمار تلفات جنگ کندز؛ ۲۰ نیروی امنیتی و پنج غیرنظامی کشته شدند

۸صبح، کابل: وزارت امور داخله شمار تلفات جنگ روز گذشته در ولایت کندز را اعلام کرد. براساس اعلام این وزارت ۲۰ نیروی امنیتی و پنج غیرنظامی در پی درگیری‌ها در کندز کشته شده‌اند.

وزارت امور داخله شمار زخمیان جنگ کندز را ۸۵ نفر اعلام کرد که شامل نظامی و غیرنظامی می‌شوند.

این رقم شامل قربانیانی نیز می‌شود که هدف حمله انتحاری عصر روز شنبه، نهم سنبله در چوک مرکزی شهر کندز قرار گرفتند. در این حمله دست‌کم ده نفر به شمول سمونیار سید سرور حسینی، سخنگوی فرماندهی پولیس کندز کشته شدند.

 نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله گفته است که ۵۶ طالب نیز در جریان حمله گروه طالبان به کندز توسط نیروهای امنیتی از پای درآمده‌اند.

گروه طالبان جمعه‌شب گذشته به بخش‌هایی از شهر کندز حمله کرد که با مقاومت نیروهای امنیتی روبه‌رو شد. مقام‌های امنیتی اعلام کرده‌ که از برنامه حمله طالبان آگاهی داشته‌اند.

درگیری میان نیروهای امنیتی  و طالبان که ساعت دوی جمعه‌شب آغاز شده بود تا ناوقت شنبه‌شب گذشته ادامه یافت.

نصرت رحیمی گفته است که قطعه ویژه ۳۳۳ پولیس، نیروهای قطعه ۹۰۵ امنیت ملی و کماندو شنبه‌شب گذشته عملیات تصفیه‌ای را در کندز اجرا کردند و این شهر را به صورت کامل تصفیه کرده است.

حمله به شهر کندز با واکنش‌های زیادی روبه‌رو شده است. ارگ ریاست جمهوری و ریاست اجرایی و دیگر نهادهای ملی وبین‌المللی این حمله طالبان را نشانه جنگ‌افروزی این گروه خوانده است.

زلمی خلیل‌زاد، نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان که روز گذشته با گروه طالبان سرگرم مذاکره بود، نیز گفته است که جنگ کندز را با طالبان در میان گذاشته و از این گروه خواسته که به حمله‌های این چنینی باید خاتمه دهد.

 

دکمه بازگشت به بالا