مسعود اندرابی: تصاحب حاکمیت با کشتار مردم و تروریسم خواب و خیال است

۸صبح، کابل: محمدمسعود اندرابی سرپرست وزارت امور داخله می‌گوید که تصاحب قدرت و حاکمیت از طریق زور، کشتار مردم و تروریسم خواب و خیال است و هیچ کسی نمی‌تواند در موجودیت نیروهای امنیتی به این هدف دست یابد.

آقای اندرابی که روز پنج‌شنبه، هفدهم اسد، در مراسم فراغت شماری از افسران پولیس از برنامه ماستری دانشگاه امریکایی افغانستان صحبت می‌کرد، گفت که نیروهای امنیتی و دفاعی کشور توانایی و ظرفیت دفاع از کشور را دارند و هیچ کسی نمی‌تواند با زور و با استفاده از تروریسم به حاکمیت برسد.

او افزود:«هر کسی که فکر می‌کند از طریق زور، تروریسم و کشتار مردم می‌تواند حاکمیت را صاحب شود، یک خواب است.»

سرپرست وزارت امور داخله تأکید کرد که یگانه راه ادغام در جامعه افغانستان نوین، پیش گرفتن راه صلح است که مردم افغانستان آن را پیشنهاد کرده‌اند.

به گفته او، نیروهای امنیتی امسال ضربات سنگین را در جبهات جنگ به گروه طالبان وارد کرده است. او با اشاره ضمنی به گروه طالبان گفت که این گروه فکر می‌کرد، در سال جاری به فتح نایل می‌شود، اما برعکس سرکوب و مایوس شد.  

این در حالی است که از یک سو گفت‌وگوهای صلح میان گروه‌های فنی امریکا و گروه طالبان در قطر جریان دارد و در سوی دیگر سطح خشونت‌ها در افغانستان افزایش یافته است. هم‌زمانی این دو پدیده، مقام‌های حکومتی را به این باور واداشته‌اند که گروه طالبان با انجام حمله‌ها در بزرگ شهرها و در مجموع تشدید خشونت‌ها در پی امیتازگیری در میز مذاکرات صلح است. در سویی دیگر گروه طالبان اما می‌گوید که حمله‌های این گروه در شهرها در واکنش به حمله‌های شبانه و هوایی نیروهای دولتی در روستا صورت می‌گیرد.  

دکمه بازگشت به بالا