بازدید بیش از ۱۰۰ هزار گردش‌گر در یک هفته از بندامیر بامیان

۸صبح، کابل: مقام‌های محلی ولایت بامیان می‌گویند که در یک هفته اخیر بیش از ۱۰۰ هزار گردش‌گر داخلی از ساحات تاریخی، مناظر طبیعی و پارک ملی بندامیر در این ولایت بازدید کرده‌اند. مقام‌های محلی بامیان هم‌زمان با افزایش حضور گردش‌گران داخلی در این ولایت، سرمایه‌گذاران کشور را به سرمایه‌گذاری در بندامیر فراخوانده‌اند.

طاهر زهیر، والی بامیان، روز پنج‌شنبه، بیست‌وچهارم اسد، در پنجاه‌ونهمین نشست کمیته پارک ملی، گفته است که حضور بیش از ۱۰۰ هزار گردش‌گر داخلی در جریان یک هفته اخیر از پارک ملی بندامیر و دیگر ساحات تاریخی این ولایت، بی‌سابقه بوده و این رقم در حال افزایش است.

به گفته او، نیاز است تا برنامه‌ریزی دقیق برای پذیرایی بهتر از گردش‌گران داخلی و خارجی در بامیان روی دست گرفته شود.

در یک خبرنامه دفتر مطبوعاتی والی بامیان آمده است که آقای زهیر در این نشست «روی تنظیم پارکینگ وسایط نقلیه، رعایت نظافت توسط هتل‌داران و تقویت فرهنگ هتل‌داری، مدیریت درست قایق‌ها و جلوگیری از بی‌نظمی و قیمت‌ها مطابق نرخ‌های داده شده‌ی شهرداری، مدیریت زباله و حفظ الصحه‌ی محیط زیستی، و جلوگیری از نوشکن و هم‌چنین شکار حیوانات و صید ماهی» تأکید کرده است.

بامیان در یک هفته اخیر میزبان بیش از ۱۰۰ هزار گردش‌گر داخلی بود

به رغم وجود تهدیدات امنیتی در مسیر راه‌های منتهی به بامیان، حضور گردش‌گران داخلی در بامیان در یک هفته اخیر بی‌سابقه خوانده شده است. حضور بی‌سابقه گردش‌گران داخلی در بامیان در جریان روزهای عید سبب شد که ارائه خدمات به این گردش‌گران آن‌چنان که باید فراهم نشود. مسوولان محلی ولایت بامیان نیز این مشکل را می‌پذیرند و آن را به حضور پرشمار گردش‌گران نسبت می‌دهند.

پیش‌تر مسوولان ریاست اطلاعات و فرهنگ بامیان به روزنامه ۸صبح گفته بودند که در سه روز عید بیش از ۱۰ هزار نفر از ساحات باستانی بامیان دیدار کرده‌اند. این آماری است که ریاست اطلاعات فرهنگ ولایت بامیان به صورت رسمی در سه روز عید به ثبت رسانده است.

بامیان یکی از ولایت‌های باستانی و دارای جاذبه‌های طبیعی برای گردش‌گران داخلی و خارجی است. همه سال شمار قابل توجه از شهروندان کشور برای سیاحت به بامیان سفر می‌کنند و نیز جاذبه‌های توریستی این ولایت سالانه پای شمار زیادی از گردش‌گران خارجی را به بامیان می‌کشاند. به دلیل سردسیر بودن ولایت بامیان از فصل تابستان به عنوان فصل طلایی گردش‌گری بامیان یاد می‌شود. هر سال مردم از نقاط مختلف کشور در این فصل سال به بامیان سفر می‌کنند.

 

دکمه بازگشت به بالا