اصابت هاوان به خانه مسکونی در کاپیسا، چهار کشته و هشت زخمی برجا گذاشت

۸صبح، کابل: مقام‌های محلی در ولایت کاپیسا می‌گویند که در نتیجه اصابت یک مرمی هاوان به یک خانه مسکونی در ولسوالی تگاب این ولایت، چهار غیرنظامی کشته و ۸ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

قیس قادری، سخنگوی والی کاپیسا به روزنامه ۸صبح گفت که این رویداد پس از آن به وقوع پیوست که عصر روز سه‌شنبه (۲۲ اسد) گروه طالبان به پوسته‌های نیروهای امنیتی در منطقه جالوخیل ولسوالی تگاب حمله کرده و با نیروهای امنیتی درگیر شدند.

قادری گفت که این مرمی هاوان از سوی گروه طالبان انداخت شده است و از زنان و کودکان قربانی گرفته است. گروه طالبان تاکنون در این مورد چیزی نگفته است.

سخنگوی والی کاپیسا گفت که درگیری میان نیروهای امنیتی و جنگ‌جویان گروه طالبان در ولسوالی تگاب نزدیک به سه ساعت دوام کرده است و در نتیجه آن یک طالب کشته و یک طالب دیگر زخمی شده‌‍ است. به گفته او در این درگیری به نیروهای امنیتی آسیبی نرسیده است.

آن‌چنان که مقام‌های محلی ولایت کاپیسا می‌‌گویند، حمله گروه طالبان در روز سوم عید قربان انجام شده است. پیش‌‌تر ذبیح‌الله مجاهد از سخنگویان گروه طالبان گفته بود که این گروه سطح حملات خود را در روزهای عید کاهش داده است. از جان دیگر، مسوولان امنیتی گفته‌اند که در روزهای عید نزدیک به ۸۰ حمله گروه طالبان در را در سراسر کشور دفع کرده‌اند.

 

دکمه بازگشت به بالا