ولسوال نام‌نهاد طالبان برای ولسوالی کلکان بازداشت شد

۸صبح، کابل: ریاست عمومی امنیت ملی اعلام کرده است که نیروهای قطعات ویژه این ریاست با اجرای یک عملیات، سردارمحمد، ولسوال نام‌نهاد طالبان برای ولسوالی کلکان کابل را با سه نفر از همراهانش از مربوطات ناحیه هشتم شهر کابل بازداشت کرده‌اند.

ریاست عمومی امنیت ملی گفته است که سردارمحمد مشهور به «ملا سردار»  به دستور گروه طالبان در «فعالیت‌های تخریبی، تروریستی، پرتاب راکت بالای میدان هوایی بگرام، قطاع‌الطریقی، آزار و اذیت مردم، جمع‌آوری جزیه به زور سهم فعال داشت.» این ریاست از همراهان ولسوال نام‌نهاد طالبان به نام‌های شیرپادشاه، ملک و حسیب‌الله یاد کرده است.

براساس اطلاعات امنیت ملی، ملا سردار بعد از این‌که چندین سال به صفت  ولسوال نام‌نهاد طالبان برای ولسوالی میربچه‌کوت کابل کار می‌کرد، به پیشاور پاکستان خواسته شده و برای تشدید «حملات تروریستی» از سوی رهبری طالبان دستور گرفته و به حیث ولسوالی نام‌نهاد طالبان برای ولسوالی کلکان تعیین و دوباره به کابل اعزام شده بود.

گروه طالبان در این مورد تاکنون چیزی نگفته است. 

این در  حالی است که پیش از این شماری از مسوولان ولایت کابل ابراز نگرانی کرده بودند که در برخی از مدارس ولسوالی‌های کابل به نفع طالبان تبلیغ می‌شود. این نگرانی را سال گذشته محمدیعقوب حیدری، والی کابل، در نشست بررسی وضعیت معارف کابل مطرح کرده بود.

دکمه بازگشت به بالا