نیروهای امنیت ملی عملیات تصفیه‌ای را در بغلان آغاز کردند

۸صبح، کابل: ریاست عمومی امنیت ملی اعلام کرده است که نیروهای ویژه این ریاست دوشنبه‌شب گذشته به شهر پلخمری مرکز ولایت بغلان رسیده و عملیات تصفیه‌ای در این شهر آغاز کرده‌اند.

این ریاست گفته است این نیروها که ساعت ۱:۴۰ دوشنبه‌شب به شهر پلخمری رسیدند، در بدو ورودشان ایست‌های بازرسی را در سراسر شهر پلخمری ایجاد و عملیات تصفیه و تلاشی را نیز آغاز کردند.

ریاست عمومی امنیت ملی گفته به زودی «عملیات حرفه‌ای» نیروهای قطعه ویژه این ریاست بر «تروریستانی» که در خانه‌های مسکونی جای گرفته‌اند، آغاز خواهد شد. به گفته این ریاست، با رسیدن نیروهای امنیت ملی گروه طالبان از ساحه متواری خواهد شد.

گروه طالبان بامداد زود یک‌شنبه، دهم سنبله، یک روز پس از حمله در شهر کندز، از چهار جناح به شهر پلخمری حمله کرد. وزارت امور داخله گفته است که حمله گروه طالبان در سه نقطه از مربوطات شهر پلخمری عقب زده شده، اما جنگ‌جویان این گروه در منطقه «کرکر» این شهر در خانه‌های مسکونی جای گرفته‌اند و از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کنند.

در حمله‌ای که گروه طالبان به ولایت بغلان اجرا کرد، به شماری از غیرنظامیان آسیب رسید و برخی از خانه‌های مسکونی در منطقه کرکر شهر پلخمری تخریب شد.

به دنبال آغاز درگیری‌ها در این شهر جاده کابل – شمال نیز در بغلان بسته شد، هرچند وزارت امور داخله گفته است که این جاده به روی رفت‌وآمد باز شده است، اما شماری از مسافران می‌گویند که این جاده به صورت کامل باز نشده است.

روز گذشته وزارت امور داخله اعلام کرد که در درگیری‌های بغلان ۵۱ طالب کشته و ۳۱ طالب دیگر زخمی شده‌اند. این وزارت شمار تلفات نیروهای امنیتی را شش تن و تلفات غیرنظامیان را هفت نفر اعلام کرده بود.

دکمه بازگشت به بالا