نبنزیا: سازمان‌ ملل در سال جاری به اوکراین بیشتر از افغانستان کمک‌ کرده است

۸صبح، کابل: واسیلی نبنزیا، نماینده دایمی روسیه در سازمان ملل متحد گفته که در سال جاری میلادی اوکراین ۱.۸۳ میلیارد دالر کمک بشردوستانه از سوی‌ این سازمان دریافت کرده است.

خبرگزاری تاس روز جمعه، ۲۴ سنبله، گزارش داده که وی در نشست شورای امنیت این‌ سازمان زیر نام «پیشبرد مشارکت بشردوستانه عمومی و خصوصی» از کمک کم به افغانستان نسبت به اوکراین انتقاد کرده است.

به گفته نبنزیا، کمک انجام شده به اوکراین یک میلیارد دالر بیشتر از رقمی است که به افغانستان در سال جاری از سوی سازمان ملل متحد کمک شده است.

نماینده روسیه با لحن طعن‌آمیز اضافه کرده است: «این مبلغ ۳۰۰ میلیون دالر بیشتر از آنچه برای حمایت از مردم رنج‌کشیده سوریه درخواست می‌شود است و یک میلیارد دالر بیشتر از کمک به مردم عادی افغانستان است که دموکراسی‌سازی تجربی را توسط ایالات متحده و ناتو تجربه کرده‌اند.»

به قول این مقام‌ روسی، بسیاری از افراد در کشورهای یادشده مجبور‌ند اعضای بدن و‌ کودکان‌شان را در ازای پول‌ بفروشند تا بتوانند به بقیه خانواده غذا تهیه کنند.

این انتقاد در حالی صورت می‌گیرد که براساس آمارها در حال حاضر دست‌کم ۳۰ میلیون تن در افغانستان به کمک‌های بشری نیاز دارند و برخی از سازمان‌های بین‌المللی از جمله سازمان جهانی غذا به‌دلیل نبود بودجه میزان کمک‌هایش به افغانستان را کاهش داده است.

بیشتر بخوانید:

هشدار از کمبود بودجه در سیستم صحی افغانستان

اوچا: کمبود بودجه روند کمک‌رسانی به میلیون‌ها نیازمند را در افغانستان متاثر کرده است

دکمه بازگشت به بالا