نُه سرباز خیزش مردمی در حمله طالبان در ولایت جوزجان کشته شدند

۸صبح، کابل: مقام‌های محلی در ولایت جوزجان از کشته شدن نُه سرباز خیزش مردمی در پی حمله گروه طالبان بر روستای «کوکلداش» ولسوالی فیض‌آباد این ولایت خبر می‌دهند.

آن طوری که مقام‌های محلی ولایت جوزجان معلومات می‌دهند این سربازان مربوط نیروهای خیزش مردمی این ولایت بوده و شب گذشته در نتیجه رویارویی با جنگ‌جویان طالبان کشته شده‌اند.

فریدون انیق، سخنگوی والی جوزجان به روزنامه ۸صبح گفت که طالبان ساعت هشت شب دوشنبه، چهارم سنبله، بر پوسته‌های این نیروها حمله کردند و درگیری میان نیروهای خیزش مردمی و جنگ‌جویان طالبان تا ساعت چهار بامداد سه‌شنبه ادامه داشت. در نتیجه به گفته وی، نُه تن از سربازان خیزش مردمی کشته و هفت تن دیگر آن‌ها زخمی شده‌اند.

سخنگوی والی جوزجان در ادامه گفت که در جریان جنگ شب گذشته، پنج تن از جنگ‌جویان مربوط به گروه طالبان کشته و چهار تن دیگر آن‌ها نیز زخمی شده‌اند. گروه طالبان مسوولیت این حمله را بر عهده گرفته و ادعا کرده که در حمله بر روستای کوکلداش ولسوالی فیض‌آباد، ۱۰ سرباز خیزش مردمی را کشته‌اند.

ولسوالی فیض‌آباد در ۷۵ کیلومتری شرق شهر شبرغان واقع است. آن طوری که مقام‌های محلی ولایت جوزجان معلومات می‌دهند، گروه طالبان در اطراف و روستاهای این ولسوالی نفوذ و حضور دارند و هر از گاهی علیه نیروهای امنیتی دست به حملات می‌زنند.

فریدون انیق، سخنگوی والی جوزجان، در ادامه گفت که وضعیت در حال حاضر در این ولسوالی به حالت عادی برگشته و نیروهای بیش‌تر از مرکز ولایت به این ولسوالی فرستاده شده‌اند.

جوزجان یکی از ولایت‌های نفت‌خیز در شمال است و با کشورهای ترکمنستان و اوزبیکستان مرز مشترک دارد.

دکمه بازگشت به بالا