پولیس ادعای تصرف ساختمان ولسوالی زاری بلخ توسط طالبان را تکذیب کرد

۸صبح، کابل: گروه طالبان ادعا کرده که ساختمان ادارات دولتی در ولسوالی زاری ولایت بلخ را تصرف کرده است. مسوولان امنیتی در بلخ اما این ادعای گروه طالبان را تکذیب می‌‌کنند.

 عادل‌شاه عادل، سخنگوی پولیس بلخ، روز سه‌شنبه، دوازدهم سنبله، در صحبت با روزنامه ۸صبح، تأیید کرد که گروه طالبان دوشنبه‌شب گذشته یک حمله تهاجمی را به ولسوالی زاری بلخ سازمان‌دهی کرده است.

او افزود که درگیری‌ها در جریان شب گذشته «به شدت ادامه داشت»، اما در حال حاضر این درگیری‌ها فروکش کرده است.

به گفته او، گروه طالبان به ساختمان اداری ولسوالی زاری نزدیک شده بود اما ادعای تصرف آن کذب است.

سخنگوی پولیس بلخ از جانب دیگر می‌گوید که نیروهای هوایی و کمکی به ولسوالی زاری اعزام شده و این نیروها معادله جنگ را در این ولسوالی تغییر خواهند داد.

تا هنوز از تلفات طرف‌های درگیری جزییات در دست نیست.

سخنگوی پولیس بلخ تأیید می‌کند که ارتباط میان ولسوالی زاری به دلیل غیرفعال شدن خدمات مخابراتی محدود شده است. 

در سوی دیگر، گروه طالبان اعلام کرده است که ساختمان ولسوالی زاری، فرماندهی پولیس و همه «محلقات» آن توسط جنگ‌جویان این گروه تصرف شده است. گروه طالبان مدعی شده است که در حمله‌ای که برای تصرف ولسوالی زاری اجرا شده، شماری زیادی از نیروهای امنیتی کشته و زخمی شده‌اند.

این ادعای گروه طالبان توسط پولیس بلخ تکذیب شده است. مسوولان امنیتی بلخ می‌گویند که حمله گروه طالبان در ولسوالی زاری عقب‌زده شده است. 

بلخ که در چند سال گذشته از ولایت‌های امن به شمار می‌رفت، در روزها و هفته‌های اخیر ناامنی در برخی از ولسوالی‌های این ولایت از جمله زاری، چمتال، چهاربولک و بلخ گسترش یافته است. 

هم‌زمان با این نیروهای امنیتی و دفاعی عملیات نظامی را علیه مواضع گروه طالبان در ولایت بلخ اجرا می‌کنند که براساس ادعای مسوولان امنیتی در نتیجه اجرای آن تلفات سنگین به گروه طالبان وارد شده است.

دکمه بازگشت به بالا