پمپیو: رفتار بد پاداش ندارد

۸صبح، کابل: مایک پمپیو، وزیر امور خارجه امریکا، در نخستین اظهارات خود پس از لغو مذاکرات با طالبان گفته است که رفتار بد، پاداش ندارد.

آقای پمپیو گفته است که طالبان تلاش کردند تا با افزایش حملات تروریستی، امتیاز بیش‌تری به ‌دست آورند.

وزیر خارجه ایالات متحده امریکا که با شبکه تلویزیونی فاکس‌نیوز در امریکا گفت‌وگو می‌کرد، هر نوع آغاز مجدد مذاکرات را مشروط به کاهش خشونت‌ها عنوان کرده است.

بر اساس گزارش‌ها، قرار بود دونالد ترمپ، رییس ‌جمهور ایالات متحده امریکا، همین هفته با محمد‌‌اشرف‌ غنی، رییس ‌جمهور افغانستان و شماری از سران طالبان در «کمپ دیوید» دیدار کند.

مایک پمپیو، وزیر خارجه امریکا، گفته است: «کمپ دیوید جایی است که پس از جان باختن ۳۰۰۰ امریکایی در ۱۱ سپتامبر برای پاسخ به «القاعده» برنامه‌ریزی شد و طالبان نباید پا به آن‌جا بگذارند.» او گفت که کمپ دیوید دارای یک روایت تاریخی و مهم است‌.

دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالت متحده، دیروز با نشر یک‌ رشته توییت‌ پی‌هم تأکید کرد که گفت‌وگوهای صلح میان امریکا و گروه طالبان را متوقف و برنامه دیدارش با رییس جمهور غنی و رهبران طالبان را لغو کرده است.

آقای ترمپ دلیل این تصمیم را حمله اخیر طالبان بر شهر کابل دانسته که در آن علاوه بر یک سرباز امریکایی، ۱۱ تن دیگر نیز کشته شدند. رییس جمهور امریکا روز شنبه، شانزدهم سنبله، در یک رشته توییت‌ نوشت، به دلیل حمله‌ای در کابل که در آن یک سرباز امریکایی و ۱۱ غیرنظامی کشته شدند و مسوولیت آن را گروه طالبان پذیرفت، این تصمیم را گرفته است.

این حمله روز پنج‌شنبه، ۱۳ سنبله، با استفاده از یک موتر بمب‌گذاری‌شده نوع «تونس» در سرک مکروریان اول در حوزه‌ی نهم امنیتی شهر کابل رخ داد. به گفته وزارت امور داخله، در این حمله ده غیرنظامی کشته و ۴۲ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا