کتاب خاطرات شاهزاده هری رکورد پرفروش‌ترین کتاب در بریتانیا را شکست

کتاب خاطرات شهزاده هری با افشای مبارزات شخصی او و افشاگری‌هایش در مورد سایر اعضای خانواده‌های سلطنتی، از جمله پدرش پادشاه چارلز، نامادری‌اش کامیلا و برادر بزرگ‌ترش، شاهزاده ویلیام، توجه سراسر جهان را به خود جلب کرده است.

لری فینلی، از جمله ناشران این کتاب، روز یک‌شنبه، ۱۵ جنوری، در بیانیه‌ای گفت: «ما همیشه می‌دانستیم که این کتاب پرواز خواهد کرد، اما فعلاً حتا از صعودی‌ترین نقطه انتظارات ما نیز فراتر رفته است.»

او در ادامه گفت: «تا آن‌جا که ما می دانیم، تنها کتاب‌هایی که در روز اول فروش بیشتری داشته‌اند، کتاب‌هایی هستند که هری دیگر (پاتر) در آن نقش‌آفرینی کرده‌اند.»

با استناد به ارقام فروش بریتانیا، ناشر این کتاب اعلام کرد که تاکنون ۴۰۰۰۰۰ نسخه در قالب‌های چاپی، الکترونیکی و صوتی فروخته شده است.

در حال حاضر این کتاب به‌عنوان پرفروش‌ترین کتاب در وب‌سایت‌های آمازون در بریتانیا، امریکا، آسترالیا، آلمان و کانادا قرار دارد.

«یدک» (Spare) نام کتاب افشاگرانه هری و همسرش مگان، از زمانی است که آن‌ها در سال ۲۰۲۰ از وظایف سلطنتی کناره‌گیری کردند و برای شروع زنده‌گی جدید به کالیفرنیا نقل مکان کردند.

خانواده سلطنتی درباره این کتاب یا مصاحبه‌ها اظهار نظری نکرده‌اند و بعید است که این کار را انجام دهند.

هری دوک ساسکس، شهزاده سلطنت بریتانیا، در این کتاب خود افشا کرده که هنگام مأموریتش در افغانستان ۲۵ شهروند این کشور را کشته است.

دکمه بازگشت به بالا