قطر میزبان جام ملت‌های آسیا – ۲۰۲۳ شد

رای‌گیری برای انتخاب میزبان جام ملت‌های آسیا – ۲۰۲۳ امروز در مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار و قطر میزبان این رقابت‌‌ها شد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) روز دوشنبه، ۱۷ اکتبر، اعلام کرده است که قطر موفق شد با کنار زدن کوریای جنوبی، میزبان جام ملت‌های آسیا – ۲۰۲۳ شود.

طبق گفته‌های سلطان المهوس، خبرنگار فوتبال آسیا حاضر در مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC)، قطر با کسب تمام آرا در این رقابت برنده شد، کوریای جنوبی هیچ رایی به‌ دست نیاورد و کاندیداتوری اندونیزیا هم از میزبانی کنار گذاشته شد.

شیخ‌ سلمان، رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در یازدهمین جلسه کمیته اجرایی این کنفدراسیون، گفته است: «از طرف کنفدراسیون فوتبال آسیا و خانواده فوتبال آسیا می‌خواهم به فدراسیون فوتبال قطر به خاطر اعطای حق میزبانی دوره ۲۰۲۳ جام ملت‌های آسیا، تبریک بگویم.»

او افزوده است: «ما باید از فدراسیون فوتبال اندونیزیا و فدراسیون فوتبال کوریای جنوبی به خاطر بیان اهداف خود برای برگزاری این مسابقات، تشکر کنیم.»

گفتنی است که پیش از این قطر میزبانی جام ملت‌های آسیا در سال‌های ۱۹۸۸ و ۲۰۱۱ را هم برعهده داشت و همچنان مدافع عنوان قهرمانی در این جام است.

مسابقات جام ملت‌های آسیا قرار بود در چین برگزار شود؛ اما چینی‌ها به دلیل شیوع کرونا، انصراف خود از میزبانی این رقابت‌ها را اعلام کرد.

دکمه بازگشت به بالا