حمله‌ی راکتی بر همایش انتخاباتی گلبدین حکمتیار در پکتیا

۸صبح، کابل: همایش انتخاباتی گلبدین حکمتیار، نامزد انتخابات ریاست جمهوری در ولایت پکتیا مورد حمله راکتی قرار گفته است. مقام‌های محلی در ولایت پکتیا می‌گویند که دست‌کم دو فیر راکت در اطراف محل گردهمایی هواداران دسته انتخاباتی «صلح و عدالت اسلامی» به رهبری حکمتیار اصابت کرده است، اما تلفاتی در پی ندارد.

عبدالله حسرت، سخنگوی والی پکتیا، به روزنامه ۸صبح گفت که این رویداد حوالی ساعت ۱:۳۰ پس از چاشت روز جمعه، بیست‌ونهم سنبله، در حالی صورت گرفت که آقای حکمتیار در استدیوم ورزشی غازی امان‌الله خان در شهر گردیز، مرکز ولایت پکتیا همایش انتخاباتی برگزار کرده بود.

او افزود که دو مرمی راکت که به سوی محل همایش انتخاباتی آقای حکمتیار پرتاپ شده است، دورتر از این محل اصابت کرده و به کسی آسیب نرسانده است.

او از جانب دیگر گفت که همایش انتخاباتی آقای حکمتیار مختل نشده است و ادامه دارد.

به گفته حسرت، تهدیدات احتمالی رفع شده است و پولیس و نیروهای امنیتی اوضاع را در کنترل گرفته‌اند.

حکمتیار رهبر حزب اسلامی و نامزد انتخابات ریاست جمهوری، روز جمعه، بیست‌ونهم سنبله در یک همایش انتخاباتی طرفدارانش در شهر گردیز حاضر شده است.

این در حالی است که روز سه‌شنبه، بیست‌وششم سنبله، یک همایش انتخاباتی محمداشرف غنی، رییس جمهور و نامزد انتخابات ششم میزان در ولایت پروان هدف یک حمله انتحاری قرار گرفت. در این حمله ۲۶ نفر کشته و ۴۲ نفر دیگر زخم برداشتند. گروه طالبان مسوولیت این حمله را بر عهده گرفته است.

پیش از ین گروه طالبان تهدید کرده بود که همایش‌های انتخاباتی را مورد حمله قرار می‌دهد.

تاکنون روشن نیست که حمله بر گردهمایی گلبدین حکمتیار توسط کدام گروه انجام شده است یا خیر.

حمله بر گردهمایی‌های انتخاباتی از سوی یوناما و نهادهای حقوق بشری همواره نکوهش شده است.

قرار است انتخابات ریاست جمهوری تا هفت روز دیگر برگزار شود. در روزهای اخیر کارزارهای این انتخابات با توجه به زمان کمی که به ششم میزان باقی مانده، گسترده‌تر شده است.  

 

دکمه بازگشت به بالا