جبهه مقاومت: طالبان اعضای تی‌تی‌پی را در شمال افغانستان جابه‌جا می‌کنند

۸صبح، کابل: مسوول روابط خارجی جبهه مقاومت ملی می‌گوید که «طالبان تروریست» قصد دارند شهرک‌هایی برای اعضای وابسته به تحریک طالبان پاکستان (تی‌تی‌پی) در شمال افغانستان ایجاد کنند.

علی میثم نظری، مسوول روابط خارجی جبهه مقاومت ملی افغانستان روز چهارشنبه، ۱۷ جوزا، با نشر توییتی نوشته است که این اقدام طالبان بی‌ثباتی اجتماعی و سیاسی را در افغانستان و منطقه گسترش می‌دهد.

به گفته او، جابه‌جایی اعضای تحریک طالبان پاکستان در شمال، سقوط طالبان را تسریع خواهد کرد.

به باور وی، این موضوع همزمان مسایل امنیتی را تشدید می‌کند و بی‌ثباتی اجتماعی و سیاسی را هم در افغانستان و هم در منطقه فراتر می‌افزاید.

نظری تصریح کرده است: «شهروندان افغانستان هر گونه تلاش تروریست‌های خارجی را برای تجاوز به سرزمین ما، تضعیف هویت، حیثیت و آزادی ما، یا تحمیل تروریسم و افراط‌گرایی خود بر ما به شدت رد خواهند کرد.»

این در حالی است که پیش از این رعنا ثناالله، وزیر امور داخله پاکستان در گفت‌وگو با صدای امریکا گفته بود که طالبان در افغانستان به این کشور طرحی ارایه کرده که براساس آن، افراد مربوط به طالبان پاکستانی با خانواده‌های‌شان از مناطق مرزی به مناطقی در داخل افغانستان جابه‌جا می‌شوند.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان نیز در گفت‌وگویی با صدای امریکا ضمن تایید این پیشنهاد گفت که این طرح برای دور نگهداشتن جنگ‌جویان مخالف دولت پاکستان از مناطق مرزی است که باعث نگرانی دولت پاکستان شده است.

دکمه بازگشت به بالا