در حمله نیروهای امنیتی به یک مرکز درمانی طالبان در غزنی ۱۲ طالب کشته شدند

۸صبح، کابل: نیروهای ویژه ارتش در ولایت غزنی شنبه‌شب گذشته یک عملیات را به یک مرکز درمانی طالبان که گفته می‌شود از سوی داکتران پاکستانی مدیریت می‌شد، اجرا کردند.

این مرکز درمانی در ولسوالی ناوه‌ ولایت غزنی موقعیت دارد. مسوولان محلی در این ولایت می‌گویند که در نتیجه این عملیات که دو ساعت دوام کرد ۱۲ عضو گروه طالبان کشته شده‌اند.

عارف نوری، سخنگوی والی غزنی، روز یک‌شنبه، دهم سنبله، به روزنامه ۸صبح گفت که مرکز صحی طالبان در نزدیکی بازار ولسوالی ناوه موقعیت دارد و این مرکز زخمیان گروه طالبان را تحت درمان قرار می‌داد. او افزود که دو نفر از داکتران پاکستانی در این مرکز صحی وظیفه اجرا می‌کردند، اما در پی عملیات نیروهای ارتش این دو داکتر ناپدید شده‌اند.

 به گفته نوری، تجهیزات این مرکز صحی و چندین موتر و موترسایکل توسط نیروهای ویژه ارتش در این عملیات تخریب شده است.

گروه طالبان اما روایت دیگری از عملیات نیروهای ویژه ارتش در ولسوالی ناوه دارد. این گروه در اعلامیه‌ای مدعی شده است که نیروهای دولتی در عملیاتی که در ولسوالی ناوه انجام داده، ۱۰۰ دکان، دو مرکز صحی، هتل و تانک‌های تیل را از بین برده‌اند. طالبان خواهان محکومیت این عملیات نیروهای دولتی شده‌اند.

سخنگوی والی غزنی اما این ادعای گروه طالبان را رد کرد. به گفته او، ولسوالی ناوه ولایت غزنی از چندین سال به این سو از کنترل دولت خارج است و مرکز صحی‌ای که از سوی نیروهای دولتی هدف قرار گرفته، به غیرنظامیان مربوط نبود و تنها در آن زخیمان گروه طالبان توسط داکتران پاکستانی درمان می‌شدند.

عارف نوری در ادامه افزود که در عملیات نیروهای دولتی به غیرنظامیان هیچ‌گونه آسیب نرسیده است.

به گفته سخنگوی والی غزنی، در بازار ولسوالی ناوه تنها ۴۰ دکان وجود دارد که عملیات حتا در نزدیکی آن‌ها اجرا نشده است.

نوری تصریح کرد که بر اساس گزارش‌ها چندی پیش مولانا عبدالحی از اعضای کلیدی گروه طالبان که گفته می‌شود حتا قاضی‌القضات امارت اسلامی بوده است، نیز در مرکز صحی طالبان در ولسوالی ناوه درمان شده است.

غزنی از ولایت‌های ناامن به شمار می‌رود. گروه طالبان در این ولایت فعالیت و حضور نسبتاً گسترده دارد. چندی پیش مسوولان محلی ولایت غزنی اعلام کرده بودند که رادیوی «شریعت غژ» گروه طالبان در این ولایت توسط نیروهای امنیتی از بین برده شده است.

دکمه بازگشت به بالا