نیروهای امنیتی برای سومین‌بار رادیوی طالبان را در غزنی از بین بردند

۸صبح، کابل: مقام‌های محلی در غزنی اعلام کرده‌اند که نیروهای امنیتی با اجرای یک عملیات، رادیوی «شریعت غژ» مربوط گروه طالبان را در این ولایت از بین برده‌اند.

عارف نوری، سخنگوی والی غزنی، روز دوشنبه، چهاردهم اسد، به روزنامه ۸صبح گفت که این عملیات شنبه‌شب گذشته از سوی نیروهای امنیتی در ولسوالی زنه‌خان اجرا شده است. به گفته او، دستگاه رادیویی «شریعت غژ» گروه طالبان در کوه لوله از مربوطات ولسوالی زنه‌خان ولایت غزنی موقعیت داشت. کوه لوله در مرز بین ولایت‌های غزنی و لوگر قرار دارد.

سخنگوی والی غزنی گفت که در نتیجه اجرای این عملیات هشت طالب کشته شده و چهار نفر مشکوک نیز از روستای لوله بازداشت شده‌اند.

از جانب دیگر، عارف نوری گفت که رادیوی گروه طالبان از دو سال به این سو به صورت وقفه‌ای در ولایت غزنی فعالیت می‌کرد و این رادیو دو بار در گذشته نیز از بین برده شده بود. به گفته او، رادیوی «شریعت غژ» گروه طالبان هرچند به صورت وقفه‌ای ولایت‌های لوگر، میدان‌وردک، پکتیا و پکتیکا را تحت پوشش قرار می‌‌داد، این گروه با استفاده از این ایستگاه رادیویی ضد اهداف دولتی تبلیغ می‌‌کرد.

گروه طالبان از بین رفتن رادیوی شریعت را رد کرده است. این گروه گفته است که رادیوی شریعت مثل سابق و در زمان معین آن نشرات دارد.

این در حالی است که براساس گزارش‌ها گروه طالبان در این اواخر جنگ تبلیغاتی خود علیه دولت افغانستان را شدت بخشیده است. پیش‌تر باری، خوشحال سعادت، معین ارشد امنیتی وزارت امور داخله، گفته بود که گروه طالبان ۴۵ هزار حساب توییتر و هزاران حساب فیس‌بوکی ساخته‌اند، اما به رغم این‌ها در برابر نیروهای امنیتی شکست خورده‌اند. پیش از این اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع ملی، نیز به گونه‌ای شدت یافتن جنگ تبلیغاتی گروه طالبان را تأیید کرده بود. او نیز گفته بود که این گروه به رغم شدت بخشیدن جنگ تبلیغاتی، نمی‌تواند در ساحات دولت پیش‌روی داشته باشد.

 

دکمه بازگشت به بالا