خبرهای کوتاه ورزشی

افغانستان

تیم ملی کرکت افغانستان جهت آماده‌گی برای دیدار تست در برابر بنگلادیش و شرکت در بازی‌های سه‌جانبه با بنگلادیش و زمبابوی، راهی امارات متحده عربی شد. قرار است این دیدارها در جریان ماه سپتمبر برگزار شود.


بازی کرکت میان تیم‌های جوانان افغان و قهرمانان افغان به پیشواز جشن صدمین سال‌روز استقلال افغانستان برگزار شد. در این دیدار، تیم جوانان افغان به رهبری گلبدین نایب، تیم قهرمانان افغان به رهبری راشدخان، کاپیتان تیم ملی را با تفاوت ۴۰ دوش شکست داد.


تیم فوتبال طوفان هریرود در اولین دیدار فصل هشتم لیگ برتر افغانستان با نتیجه ۱-۰ تیم سیمرغ البرز را شکست داد. در این دیدار، نبی اسحاق‌زی تنها گول این دیدار را به ثمر رساند. طوفان هریرود مدافع عنوان قهرمانی در فصل جاری لیگ برتر است.


در دومین دیدار فصل هشتم لیگ برتر افغانستان، تیم شاهین آسمایی با تک گول امان‌الله سرداری، توانست از سد تیم عقابان هندوکش بگذرد. در این دیدار، انور اکبری، مهاجم تیم شاهین آسمایی بهترین بازیکن میدان لقب گرفت.


دیدار میان تیم‌های میوند اتلان و موج‌های آمو در چارچوب لیگ برتر فوتبال کشور، با تساوی ۱-۱ به پایان رسید. گول‌های این دیدار را خان محمد سروش برای تیم میوند اتلان و نوروزی برای موج‌های آمو به ثمر رساندند.


جهان

در حساس‌ترین دیدار از سومین هفته لیگ برتر انگلستان، قرار است امشب تیم‌های لیورپول و آرسنال باهم رقابت کنند. این بازی با میزبانی لیورپول در ورزشگاه آنفیلد برگزار می‌شود. هردو تیم با کسب شش امتیاز از دو دیدار، به ترتیب در مقام‌های اول و دوم قرار دارند.


در جذاب‌ترین دیدار از اولین هفته سری آ ایتالیا، تیم فیورنیتینا از ناپولی میزبانی کند. ناپولی با سرمربی‌گری کارلو آنچلوتی و پس از خرید مانولاس از رُم و لوزانو از آیندهون، رقیب جدی یونتوس در کسب مقام قهرمانی سری آ به‌شمار می‌آید.


قرار است در جذاب‌ترین دیدار از هفته دوم بوندسلیگا، امشب تیم‌ بایر مونیخ و شالکه ۰۴ در برابر هم صف‌آرایی کنند. این دیدار که با میزبانی شالکه برگزار می‌شود، از حساس‌ترین دیدارها در بوندسلیگا است. دو تیم با کسب یک امتیاز، به ترتیب در جایگاه نهم و یازدهم جدول قرار دارند.


فرانک ریبری، مهاجم کناری بایر مونیخ در قرار آزاد به فیورنتینا پیوست. وی قرار است در اولین دیدار تیمش در سری آ با سرمربی‌گری ونچیزو مونتلا در برابر ناپولی بازی کند. گفته می‌شود که قرارداد ریبری با فیورنتینا دو ساله است.


هیروینگ لوزانو، مهاجم کناری تیم آیندهون هالند به ناپولی پیوست. تیم ناپولی ایتالیا با پرداخت ۴۲ میلیون فسخ قرارداد وی، با او تا ۲۰۲۴ قراداد بست. لوزانوی ۲۴ ساله در فصل گذشته، ۲۱ گول و ۱۲ پاس گول به ثبت رساند.

دکمه بازگشت به بالا