خبرهای کوتاه ورزشی

افغانستان

تیم ملی کرکت کشور دومین روز از دیدار چهار روزه کرکت برابر بنگلادیش را با برتری ۱۴۶ دوش دنبال می‌کند. در روز اول این دیدار، تیم افغانستان ۳۴۲ دوش به دست آورد. در مقابل، بازیکنان بنگلادیش در اولی روز ۱۹۴ دوش به دست آورد.


تیم کرکت زیر سن ۱۹ کشور توانست در چارچوب رقابت‌های ۵۰ آوره جام آسیایی از سد پاکستان بگذرد. در این دیدار که به ۴۶ آور تقلیل یافته بود، افغانستان ۱۹۴ دوش به دست آورد و در مقابل، تیم پاکستان تنها ۷۸ دوش کسب کرد.


تیم ملی فوتبال افغانستان در چارچوب رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ و جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ از تیم قطر شکست خورد. بازیکنان قطر توانستند ۶ گول در این دیدار به ثمر برسانند. المعز علی توانست در این دیدار هتریک کند.


در نخستین دیدار هفته سوم لیگ برتر افغانستان، تیم عقابان هندوکش۴ بر ۱ اباسین سپی را شکست داد. در این دیدار، عمران ولی‌زاده سه گول را وارد دروازه حریف کرد. قرار است این تیم در آخرین دیدار به مصاف د اسپین‌غر بازان برود


در یکی از حساس‌ترین دیدارهای گروهی لیگ برتر افغانستان، تیم طوفان هریرود با شکست دادن تیم میوند اتلان به عنوان تیم اول به دور نیمه نهایی راه یابد. بازیکنان طوفان هریرود این دیدار را با نتیجه ۳ بر ۱ برنده شدند.


جهان

مائورو ایکاردی، مهاجم اینتر در قرارداد قرضی یک‌ساله با حق خرید به پاریس سینت ژرمن پیوست. بنا بر توافق دو طرف، قرار است پاریس سینت ژرمن با قیمت ۷۰ میلیون یورو، قرارداد وی را در اخیر فصل دایمی کند.


کیلور ناواس، دروازه‌بان ریال مادرید در قرارداد چهارساله با قیمت ۱۵ میلیون یورو به پاریس سینت ‌ژرمن پیوست. وی که ۳۲ سال سن دارد، اولین بازیکن کاستاریکایی در تاریخ لیگ فرانسه است. وی در این تیم لباس نمبر ۱ را بر تن می‌کند.


در یکی از حساس‌ترین دیدارهای فوتبال، تیم ریور پلاته در برابر بوکا جونیور صف‌آرایی کرد. این دیدار که در چارچوب لیگ آرژنتاین برگزار شده بود، با نتیجه مساوی به پایان رسید. این دیدار به دلیل جذابیت به «سوپر کلاسیکو» شهرت دارد.


فیفا اسامی ۵۵ نامزد برای حضور در تیم منتخب سال را اعلام کرد. در این فهرست، لیگ برتر انگلستان با ۲۱ بازیکن بیش‌ترین سهمیه را در میان لیگ‌های فوتبال اروپایی دارد. بارسلونا نیز با حضور ۱۱ بازیکن بیش‌ترین بازیکنان را در این فهرست دارد.


رافائل نادال اسپانیایی با شکست دادن سباستین شوارتزمن آرژنتاینی، به مرحله نیمه نهایی تینس آزاد آمریکا راه یافت. در این دیدار سخت و نفس‌گیر، نادال در سه ست پیهم با نتیجه ۶-۴، ۷-۲ و ۶-۲ از سد حریفش گذشت.

 

دکمه بازگشت به بالا