شش نفر در یک رویداد ترافیکی در قندهار جان باختند

۸صبح، کابل: شش نفر در پی یک رویداد ترافیکی در ولایت قندهار جان باختند. در این رویداد ترافیکی که صبح روز شنبه، دوم سنبله در ولسوالی میوند ولایت قندهار در پی انفحراف یک موتر نوع سراچه از جاده، به وقوع پیوسته است، ۱۲ نفر دیگر زخم برداشته‌اند.

مسوولان محلی ولایت قندهار می‌گویند که موتر نوع سراچه از ولایت هلمند برای اشتراک در یک مراسم عروسی در حرکت بود که در مربوطات ولسوالی میوند دچار حادثه ترافیکی شد. علت وقوع این حادثه بی‌احتیاطی راننده آن گفته شده است.

عبدالبشیر خاکسار، معاون سخنگوی پولیس قندهار به روزنامه ۸صبح می‌گوید که در میان قربانیان این حادثه ترافیکی، زنان و کودکان نیز شامل است.  

براساس معلومات مسوولان محلی، این موتر سراچه که دچار حادثه ترافیکی شده است، بیش از ظرفیتش مسافر داشته است. سخنگوی پولیس قندهار گفت که این موتر سراچه هجده سرنشین داشته است که در میان‌شان شماری زیادی از کودکان و زنان شامل بوده‌اند.

حوادث ترافیکی در کنار رویدادهای امنیتی و حمله‌های انتحاری یکی از مرگ‌بار‌ترین رویداد‌ها در کشور عنوان شده است. دلایل عمده وقوع حوادث ترافیکی در کشور، راننده‌گی با سرعت غیرمجاز و کم‌توجهی راننده‌گان به قوانین ترافیکی گفته می‌شود. سرک‌های غیرمعیاری نیز از دیگر عوامل وقوع این‌ گونه حوادث در کشور است. به همین دلیل سالانه هزاران نفر در سراسر کشور در رویدادهای ترافیکی، زخمی می‌شوند و یا جان‌های‌شان را از دست می‌دهند.

وزارت صحت عامه در پنجم سرطان اعلام کرد که در جریان شش ماه گذشته، نزدیک به چهار هزار حادثه ترافیکی در سراسر کشور ثبت شده و در پی این حوادث، ۳۲۲ نفر کشته شده‌ و دست‌کم ۲۰ هزار نفر دیگر زخم برداشته‌اند.

 

دکمه بازگشت به بالا