حمله انتحاری در شهر کندز

۸صبح، کابل: مقامات صحی ولایت کندز می‌گویند که دست‌کم نُه غیرنظامی در پی یک حمله انتحاری در چوک مرکزی شهر کندز زخمی شده‌‌اند.

این انفجار عصر امروز شنبه، نهم سنبله، به وقوع پیوسته است.

احسان‌الله فضلی، رییس صحت عامه کندز به روزنامه ۸صبح گفت، نه نفری که در این حمله انتحاری زخمی شده بودند، به شفاخانه حوزه‌ای کندز منتقل شده‌اند.

برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که منظور استانکزی، فرمانده پولیس و ده نیروی دیگر نیز در میان زخمیان شامل‌اند.

هم‌چنان گزارش شده است که در این حمله انتحاری سید سرور حسینی، سخنگوی پولیس کندز و ده نفر دیگر کشته شده‌اند.

رییس صحت عامه کندز اما زخمی شدن فرمانده پولیس قندز را تأیید نکرد.

گروه طالبان مسوولیت این حمله را بر عهده گرفته و مدعی شده است که به شمول فرمانده پولیس، ده‌ها نیروی امنیتی در این حمله انتحاری کشته شده‌اند.

طالبان جمعه‌شب گذشته از چهار جهت به شهر و حومه‌های شهر کندز حمله کردند.

مقامات امنیتی گفته‌اند که حمله طالبان به شهر کندز عقب زده شده است. اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع ملی که همراه با مسعود اندرابی و فرمانده عمومی مأموریت حمایت قاطع برای کنترل وضعیت کندز به این ولایت سفر کرده‌اند، شمار تلفات نیروهای امنیتی را نه نفر اعلام کرده است.

 او نیز گفته است که در این حمله ۳۵ طالب تنها در یک نطقه شهر کندز کشته شده‌اند. پیش‌تر سخنگوی وزارت داخله تلفات گروه طالبان را ۵۶ نفر اعلام کرده بود.

رییس صحت عامه کندز نیز می‌گوید که ۵ کشته و ۸۱ زخمی به شفاخانه حوزه‌ای کندز منتقل شده‌اند. به گفته او، قربانیان همه غیرنظامیان هستند.

ارگ ریاست جمهوری حمله طالبان به کندز را نشان دشمنی طالبان با صلح خوانده است.

کندز در شمال کشور یکی از ولایات ناآرام است. پیش از این، مرکز این ولایت، دو بار برای مدتی کوتاه توسط طالبان تصرف شده است.

 

دکمه بازگشت به بالا