حمله موتربمب طالبان در ارزگان خاص؛ ۱۷ طالب و چهار پولیس کشته شدند

۸صبح، کابل: وزارت امور داخله اعلام کرده است که ۱۷ جنگ‌جوی گروه طالبان در پی‌ حمله تهاجمی این گروه با استفاده از یک موتربمب به قرارگاه پولیس ولسوالی ارزگان خاص ولایت ارزگان، کشته شده‌اند.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله، حمله موتربمب گروه طالبان به قرارگاه پولیس ولسوالی ارزگان خاص را ناکام خوانده و گفته است که این حمله با واکنش نیروهای امنیتی و دفاعی روبه‌رو شده است. به گفته او، افزون بر کشته شدن ۱۷ عضو گروه طالبان، ۳۷ جنگ‌جوی دیگر این گروه در ارزگان خاص زخمی شده‌اند.

نصرت رحیمی تلفات نیروهای پولیس را چهار کشته اعلام کرده است.

پیش‌تر مسوولان محلی در ولایت ارزگان گفته بودند که طالبان با استفاده از یک موتر بمب‌گذاری شده، به مرکز ولسوالی ارزگان خاص این ولایت حمله کرده‌اند.

عبادی، مشاور والی ارزگان، در صحبت با روزنامه ۸صبح گفته بود که این حمله سه‌شنبه‌شب گذشته با استفاده از یک موتر بمب‌گذاری شده اجرا شده است. او هم‌چنان توضیح داده بود که در این درگیری که از ساعت ۱۱ شب گذشته آغاز شده، به دو طرف تلفات وارد شده است، اما جزییات دقیق آن مشخص نشده است.

این مقام محلی هم‌چنان گفته بود که نیروهای هوایی و کمکی به ولسوالی اعزام و وارد عمل شده‌اند.

در همین حال، گروه طالبان مدعی شده است که در حمله موتر بمب‌گذاری شده این گروه به ساختمان ولسوالی ارزگان خاص، ساختمان این ولسوالی تخریب شده است.

ولایت ارزگان در جنوب کشور از ولایت‌های ناامن به شمار می‌رود.

دکمه بازگشت به بالا