استخبارات طالبان در ننگرهار یک صراف را کشته است

۸صبح، ننگرهار: برادر یک صراف کشته‌شده به نام حاجی راج ولی در ولایت ننگرهار، استخبارات طالبان را به قتل برادرش متهم کرده و از رهبران طالبان در این مورد خواستار پاسخ شده است.

انجنیر رحمت ولی، برادر صراف مقتول روز دوشنبه، ۲۲ حوت، با انتشار یک نوار تصویری گفته است: «دو هفته پیش ریاست استخبارات طالبان در ننگرهار برادرم را با خود بردند و چند روز پیش جسد او را تحویل دادند.»

او افزوده است: «به خدا قسم، او با نظامیان سابق یا کسی دیگر ارتباط نداشت. بگذارید سران طالبان جواب کشتن او را بدهند، وگرنه در روز قیامت دست من و گریبان آن‌ها خواهد بود.»

به گفته او، طالبان ابتدا تقاضا کردند که شماری از موسفیدان را با خود ببرند و زندانی را آزاد کنند، اما وقتی اعضای این خانواده‌ می‌روند، طالبان به آن‌ها می‌گویند که زندانی خودکشی کرده است و آن‌ها می‌توانند جسد را از شفاخانه تسلیم شوند.

مقام‌های محلی طالبان در ننگرهار و اتحادیه صرافان این ولایت تاکنون در این مورد چیزی نگفته‌اند.

این در حالی است که شماری از صرافان در ننگرهار، استخبارات طالبان را به گرفتن باج از آنان و آزارواذیت صرافان متهم می‌کنند.

این تنها مورد از بازداشت و قتل شهروندان کشور توسط طالبان نیست. پیش از این نیز این گروه دست به بازداشت، شکنجه و قتل نظامیان حکومت پیشین و شهروندان کشور زده‌ است.

دکمه بازگشت به بالا