ده انفجار پی‌هم در ننگرهار ۵۳ زخمی برجای گذاشت

۸صبح، کابل: دست‌کم ۵۳ نفر در نتیجه وقوع ۱۰ انفجار پی‌هم در ولایت ننگرهار زخمی شده‌اند. بیش‌تر این انفجارها هم‌زمان با برگزاری جشن صدمین سال استقلال در نقاط مختلف شهر جلال‌آباد، مرکز ولایت ننگرهار، به وقوع پیوسته است و زخمیان این انفجارها غیرنظامیان هستند.

مبارز اتل، سخنگوی پولیس ننگرهار، به روزنامه ۸صبح گفت که انفجارهای پراکنده و پی‌هم در نقاط مختلف ننگرهار حوالی ساعت ۷ صبح روز دوشنبه‏‎، بیست‌وهشتم اسد، آغاز شد و دست‌کم نُه مورد از این انفجارها در نقاط مختلف شهر جلال‌آباد، مرکز ولایت ننگرهار به وقوع پیوسته است. در کنار شهر جلال‌آباد، ولسوالی خوگیانی ولایت ننگرهار نیز شاهد یک انفجار در روز استقلال بوده است.

او افزود که ۵۳ نفر در این انفجارها زخمی شده‌ بودند که ۴۷ نفر آن پس از درمان‌های ابتدایی از شفاخانه به خانه‌های‌شان برگشته‌اند، اما وضعیت صحی شش نفر دیگر نستباً وخیم است.

سخنگوی پولیس ننگرهار می‌گوید که انفجارها ناشی از ماین‌های جاسازی شده بوده است که در بوتل‌ها، گلدان‌های میان جاده و کنار جاده کارگذاری شده است. به گفته او، پولیس چندین نفر را در پیوند به این انفجار بازداشت و از چند انفجار دیگر جلوگیری کرده است. هم‌‌چنان چند ماین صوتی نیز در روز استقلال در ننگرهار منفجر شده است.

مسوولیت این انفجارها را فرد و یا گروهی بر عهده نگرفته است.

به همین ترتیب گزارش‌ها از ولایت لغمان می‌رساند که مراسم جشن استقلال در این ولایت هدف شلیک راکت قرار گرفته است که در نتیجه آن شش نفر زخمی شده‌اند.

این همه در حالی است که مراسم جشن استقلال به صورت پراکنده در سراسر ولایت‌های کشور و کابل پایتخت برگزار شده است. دفترهای مطبوعاتی والیان اکثر ولایت‌ها از برگزاری جشن استقلال خبر داده‌اند. این دفاتر از رویدادهای امنیت جدی در مراسم جشن استقلال در ولایت‌های‌شان گزارش نکرده است.

دکمه بازگشت به بالا