نفت‌کش «آدریان دریا ۱» به سمت ترکیه تغییر مسیر داد

رسانه‌های گزارش داده‌اند که ابرنفت‌کش «آدریان دریا ۱» با پرچم ایران که حرکت آن به دقت از سوی کارشناسان امریکایی رصد می‌شود، به طرف بندر مرسین در جنوب ترکیه تغییر مسیر داده است.

یورونیوز به نقل از آسوشیتدپرس گزارش داده است که بررسی اطلاعات سامانه خودکار رهگیری ای‌آی‌اس نشان می‌دهد که ملوانان حاضر در آدریان دریا از نخستین ساعات بامداد شنبه دوم سنبله حرکت خود به طرف جنوب ترکیه را آغاز کرده‌اند. با این حال مرسین الزاماً مقصد نهایی قطعی کشتی نیست و ملوانان در هر زمانی ممکن است مسیر کشتی را از ترکیه به مقصد دیگری در ای‌آی‌اس تغییر دهند.

براساس آن‌چه در وب‌سایت رهگیری دریایی MarineTraffic.com مشاهده می‌شود، شناور عظیم ایرانی در حال حاضر در نقطه‌ای در جنوب جزیره سیسیل ایتالیا در دریای مدیترانه با میانگین سرعت ۷.۸ گره دریایی در ساعت در حرکت است.

مرسین بندری تجاری در جنوب ترکیه در ساحل دریای مدیترانه است که لزوماً همه امکانات مورد نیاز برای پهلو گرفتن هر شناور بزرگی را ندارد.

آدریان دریا که تا پیش از این گریس۱ نام داشت، به ظن حمل نفت خام به کشور تحت تحریم سوریه به دست نیروهای بریتانیایی در جبل‌الطارق توقیف شده بود. این کشتی پس از ۴۰ روز در تاریخ ۲۴ اسد آزاد و از منطقه جبل‌الطارق دور شد.

امریکا که از آزادی این کشتی ناخرسند بود، تا آخرین لحظه تلاش کرد تا آن را ضبط کند، اما موفق به این کار نشد.

پیش از این اخباری مبنی بر حرکت آدریان دریا به طرف یونان منتشر شده بود، اما یونان این خبرها را تکذیب کرد.

دکمه بازگشت به بالا