مرکز جلب‌وجذب ارتش در شهر فراه از تصرف طالبان بیرون شد

۸صبح، کابل: وزارت امور داخله اعلام کرده است که نیروهای امنیتی، مرکز جلب‌وجذب ارتش در شهر فراه را که طالبان در آن جای گرفته بودند، دوباره تصرف کرده‌اند.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله، گفته است که در جریان درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان برای تصرف این مرکز، ۱۰ عضو گروه طالبان کشته شده‌اند.

از جانب دیگر، نصرت رحیمی یادآور شده است که مولوی نوراحمد چکانی، معاون نام‌نهاد استخبارات گروه طالبان برای ولایت فراه نیز توسط نیروهای امنیتی از پای درآمده‌اند.

به گفته او، گروه طالبان در چندین نقطه از شهر فراه تلفات سنگین را متحمل شده‌اند و به زودی نیروهای امنیتی این شهر را از وجود طالبان تصیفه می‌کنند.

طالبان صبح امروز با ورود به‌ بخش‌هایی از شهر فراه با نیروهای امنیتی درگیر شده‌اند. مقام‌های محلی فراه حمله تهاجمی طالبان بر مرکز این ولایت را تایید می‌کنند.

پیش‌تر محمدشعیب ثابت، والی فراه، امروز پانزدهم سنبله به روزنامه‌ ۸صبح گفت که درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان در چندین نقطه‌ شهر فراه جریان دارد.

این مقام ارشد محلی فراه تاکید کرد که نیروهای امنیتی تلاش دارند جلو پیش‌روی طالبان را بگیرند. به گفته والی فراه، درگیری در نزدیکی فرماندهی جلب و جذب ارتش ملی در ناحیه چهارم شهر فراه در جریان است.

طالبان با نشر ویدویی ادعا می‌کنند که فرماندهی جلب و جذب ارتش ملی در فراه را تصرف کرده‌اند. در این ویدیو دیده می‌شود که بخشی از جنگ‌افزارهای ارتش ملی به دست طالبان افتاده است.

در ویدوی دیگری که در شبکه‌های اجتماعی نشر شده دیده می‌شود درگیری میان طالبان و نیروهای امنیتی در بخشی از شهر فراه جریان دارد و صدای شلیک گلوله به‌گوش می‌رسد.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان در گروه «وایبر» طالبان نگاشته است که مرکز جلب و جذب ارتش ملی در فراه توسط طالبان تصرف شده است.

با این حال برخی فعالان مدنی و ساکنان شهر فراه در گفت‌وگو با خبرنگار روزنامه ۸صبح می‌گویند که طالبان شب گذشته( پنچ‌شنبه‌شب) در اطراف شهر فراه تجمع کرده بودند و صبح روز جمعه حملات تهاجمی خود را آغاز کرده‌اند

دکمه بازگشت به بالا