جنگ بغلان؛ ۵۱ طالب، شش نیروی امنیتی و هفت غیرنظامی کشته شدند

۸صبح، کابل: وزارت امور داخله اعلام کرد که در پی حمله گروه طالبان به حومه‌های شهر پلخمری، مرکز ولایت بغلان، بیش از پنجاه عضو این گروه کشته شده‌اند.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله، روز دوشنبه، یازدهم سنبله، در یک نشست خبری اعلام کرد که ۵۱ طالب پس از اجرای عملیات ضد حمله نیروهای امنیتی در شهر پلخمری کشته شدند. سخنگوی وزارت امور داخله گفت که شش نیروی امنیتی در این نبردها کشته و ۱۱ نیروی دیگر زخمی شده‌اند. هم‌چنان هفت غیرنظامی در این درگیری‌ها جان باخته‌اند.

از جانب دیگر، یک منبع صحی در ولایت بغلان تأیید می‌کند که ۱۰ جسد و ۴۰ زخمی در نتیجه درگیری‌ها در شهر پلخمری به شفاخانه‌ها منتقل شده‌اند که شامل نظامی و غیرنظامی هستند.

گروه طالبان بامداد روز یک‌شنبه، دهم سنبله، از چهار جناح به شهر پلخمری، مرکز ولایت بغلان، حمله کرد. مسوولان امنیتی می‌گویند که این حمله گروه طالبان را در سه جناح به صورت کلی عقب زده‌اند، اما درگیری در یک جناح ادامه دارد. نصرت رحیمی، در این نشست خبری گفت که گروه طالبان در منطقه «کرکر» که از شهر پلخمری دورتر واقع شده است، هنوزهم مقاومت می‌کند و در محاصره نیروهای امنیتی قرار دارد. به گفته او، گروه طالبان در این منطقه از خانه‌های مسکونی و غیرنظامیان به عنوان سپر استفاده می‌کند و به همین دلیل عملیات تصفیه با کندی روبه‌رو شده است.

روز گذشته در پی حمله طالبان به حومه‌های شهر پلخمری، وضعیت در این شهر به هم خورد و بخش‌هایی از آن به حالت تعطیل درآمد.

دکمه بازگشت به بالا