قرارداد ۲۲ پروژه‌ی انکشافی به ارزش بیش از ۲۰۰ میلیون افغانی امضا شد

۸صبح، کابل: مقام‌های وزارت احیا  و انکشاف دهات روز یکشنبه (۶ جوزا)  قرارداد ۲۲ پروژه‌ی انکشافی را به ارزش ۲۲۵ میلیون افغانی با شوراهای انکشافی دوازده ولایت امضا کرد.

چنان که مقام‌های این وزارت می‌گویند، این پروژه‌های انکشافی در ولایت‌های دایکندی، فاریاب، غور، جوزجان، کابل، کندز، کنر، لغمان، ننگرهار، نورستان، پنجشیر و پروان تطبیق می‌شود.

مجیب‌الرحمن کریمی، وزیر احیا و انکشاف دهات گفت: «هزینه‌ی مجموعی پروژه‌هایی که با شوراهای انکشافی به امضا رسیده، بیش از ۲۲۵ میلیون افغانی است و از جانب وزارت مالیه و کشور هندوستان تمویل می‌شود.»

به گفته‌ی وی پروژه‌های نام‌برده شامل ساخت مکتب، اعمار مسجد، دیوارهای استنادی و محافظتی، جاده‌های فرعی، بند آب، پل موتر رو و کانکریت‌ریزی خیابان است.

وزیر احیا و انکشاف دهات افزود که این پروژه‌ها نزدیک به ۸۲ هزار روز کاری ایجاد می‌کند و بیش از ۷۶ هزار نفر از این پروژه‌ها مستفید خواهند شد.

 آقای کریمی در مراسم امضای این قراردادها، پروژه‌های انکشافی را یکی از مهم‌ترین ابزارها برای رشد اقتصادی روستاها، انکشاف اقتصادی خانواده‌ها و ایجاد توازن میان شهر و روستاهای کشور خواند.

دکمه بازگشت به بالا