شمار‌ کشته‌‌گان حمله انتحاری بر مراسم عروسی در کابل به ۸۰ نفر افزایش یافت

۸صبح، کابل: شمار کشته‌شده‌گان حمله انتحاری به مراسم عروسی در سالن «شهر دبی» در غرب شهر کابل به ۸۰ نفر رسیده است. پیش‌تر وزارت امور داخله اعلام کرده بود که در این حمله ۶۳ نفر کشته و ۱۸۲ نفر زخمی شده‌اند.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله، سه روز پس از این حمله گفته است که ۱۷ نفری که در این رویداد زخم برداشته بودند، به دلیل جراحت عمیق در شفاخانه جان باخته و به این ترتیب شمار قربانیان از ۶۳ نفر به ۸۰ نفر افزایش پیدا کرده است.

گروه داعش شام‌گاه روز شنبه، بیست‌وششم اسد، توسط یک انتحارکننده وابسته به این گروه در سالن عروسی«شهر دبی» در نزدیکی ایستگاه بهادرخان و در کنار جاده فیض‌محمد کاتب از مربوطات حوزه ششم امنیتی شهر کابل حمله کرد. این حمله مرگ‌بار گروه داعش از مهمانانی که در این محفل عروسی دعوت شده بودند، قربانی گرفت. زنان و کودکان نیز در میان قربانیان بودند.

بسیاری از نهادهای بین‌المللی، کشورهای جهان و منطقه، سازمان ملل، دولت افغانستان، نهادهای ملی و شخصیت‌های سیاسی این حمله را محکوم کردند. گروه طالبان نیز به جمع محکوم‌کننده‌گان این حمله پیوست، اما مقام‌های امنیتی و حکومتی گروه طالبان را مسوول حضور و فعالیت گروه داعش در افغانستان می‌دانند و این گروه را در حمله بر مراسم عروسی مقصر خطاب کردند.

به دنبال این حمله مرگ‌بار، محمداشرف غنی در مراسم صدمین سال استقلال کشور از مردم خواست تا علیه گروه داعش و تروریستان بسیج شوند و شمشیر از نیام بکشند.

دکمه بازگشت به بالا