تعداد کشته‌گان کشتی غرق‌شده پناه‌جویان در ایتالیا به ۶۲ تن رسید

۸صبح، کابل: بر‌بنیاد گزارش‌ها، شمار کشته‌‌گان قایق غرق‌شده حامل پناه‌جویان به شمول شهروندان افغانستان در سواحل ایتالیا، به ۶۲ تن رسیده است.

خبرگزاری رویترز روز دوشنبه، ۸ حوت، گزارش داده است که از میان این ۶۲ تن، ۱۴ تن آنان را کودکان تشکیل می‌دهند.

سرجیو دی داتو، هماهنگ‌کننده پروژه سازمان داکتران بدون مرز (MSF)  به رویترز گفته است: «ما با یک بازمانده ملاقات کردیم که همراه خواهرش از افغانستان از دست طالبان فرار کرده بود. او زنده نماند.»

مقام‌های ایتالیایی گفته‌اند که ۸۰ تن از این فاجعه جان سالم به در برده‌اند، اما گمان می‌رود که بین ۱۸۰ تا ۲۰۰ تن هنگام خروج از ترکیه سوار کشتی شده‌اند که نشان می‌دهد ممکن است تعداد زیادی از مسافران کشته یا مفقود شده باشند.

در گزارش آمده است که ده‌ها تابوت در یک سالون ورزشی در شهر همسایه کروتونه قبل از مراسم تشییع جنازه گذاشته شده‌اند؛ زیرا مردم محلی برای نشان دادن احترام خود گل و شمع را روی تابوت‌های آنان می‌گذارند.

این در حالی است که بربنیاد گزارش‌ها، قایق بادبانی چوبی حامل پناه‌جویان افغان، پاکستانی و ایرانی، روز یک‌شنبه، ۷ حوت، در پی برخورد با یک‌ صخره در نزدیکی ستیکاتو دی کوترو، از مربوطات سواحل جنوبی ایتالیا، غرق شد.

سفارت افغانستان در ایتالیا تا کنون رقم‌ مشخصی از قربانیان افغان در این رویداد ارایه نکرده است.

گفتنی است که پس از تسلط طالبان بر افغانستان، صدها هزار تن از کشور فرار کرده و راه‌ مهاجرت را به‌گونه قانونی و غیرقانونی در پیش گرفته‌اند.

بیشتر بخوانید:

غرق شدن قایق حامل ۱۰۰ پناه‌جو در ایتالیا؛ اجساد ۳۰ تن پیدا شده است

بیشتر قربانیان قایق غرق‌شده پناه‌جویان در سواحل جنوبی ایتالیا افغان هستند

دکمه بازگشت به بالا