پایان انتظار پناه‌جویان افغان در بریتانیا؛ هشت هزار تن اسکان داده می‌شوند

قرار است بریتانیا هشت‌ هزار پناه‌جوی افغان را که پس از سقوط حکومت‌ پیشین افغانستان به این کشور آواره شده‌اند، از هوتل‌ها تخیله و در خانه‌ها جابه‌جا کند.

رسانه‌های بین‌المللی روز سه‌شنبه، ۲۸ مارچ، گزارش داده‌اند که این پناه‌جویان پس از پایان ماه اپریل از سوی حکومت بریتانیا نامه ترک هوتل دریافت خواهند کرد.

بربنیاد این گزارش، حکومت بریتانیا روز سه‌شنبه، ۲۸ مارچ، اعلام کرده است که در چهار ماه آینده پناهنده‌گان افغان را از هوتل‌ها خارج می‌کند.

جانی مرسر، معاون وزارت امور سربازان پیشین بریتانیا، گفته است که بربنیاد طرح جدید حکومت این کشور، ۳۵ میلیون پوند برای اسکان پناهنده‌گان افغان اختصاص یافته است تا به مقام‌ها و شوراهای محلی در بریتانیا در یافتن سرپناه برای پناه‌جویان کمک کند.

در همین حال، حزب مخالفان کارگر در بریتانیا از این طرح انتقاد کرده است.

به گفته این حزب، حکومت بریتانیا در حالی نامه پایان اقامت در هوتل را به این پناه‌جویان می‌فرستد که هیچ تضمینی برای یافتن منزل مناسب برای آنان وجود ندارد.

گفتنی ‌‌است که سرازیر شدن پناه‌جویان افغان و اوکراینی، به بحران کمبود مسکن در بریتانیا و دیگر کشورهای اروپایی دامن زده است.

با این حال، سازمان عفو بین‌الملل گفته است که اگرچه کشورهای اروپایی پناه‌جویان اوکراینی را پذیرفته‌اند، اما رفتار مشابهی با کسانی که از افغانستان، سوریه و لیبیا فرار می‌کنند، ندارند.

سازمان عفو بین‌الملل روز سه‌شنبه، ۸ حمل، در گزارش سالانه جهانی خود برای سال ۲۰۲۲ با عنوان «وضعیت حقوق بشر در جهان» گفته است که معیارهای دوگانه در مورد نقض حقوق بشر که در سرتاسر جهان رخ می‌دهد، به مصونیت از مجازات و بی‌ثباتی دامن می‌زند.

دکمه بازگشت به بالا