سیل سبب تخریب شماری از جاده‌های ۱۳ ولایت شد

۸صبح، کابل: وزارت ترانسپورت اعلام کرده است که جاری شدن سیل در نقاط مختلف سبب تخریب شماری از شاهراه‌ها و جاده‌های ۱۳ ولایت کشور شده است.

در یک خبرنامه این وزارت که روز چهارشنبه، ۲۸ حمل نشر شد، آمده است که در نتیجه بارش باران و جاری شدن سیل ناشی از آن، بخشی از جاده‌ها و پلچک‌ها در ولایت‌های کابل، هرات، زابل، پروان، فراه، فاریاب، میدان‌وردک، بدخشان، تخار، پکتیا، بلخ، کاپیسا و هلمند تخریب شده است. هم‌چنان بخشی از شاهراه‌های کابل-‌‌جلال‌آباد و کابل-‌قندهار نیز ویران شده است.

وزارت ترانسپورت در این خبرنامه افزوده است که جاری شدن سیل در شماری از این ولایت‌ها سبب مسدودیت برخی از جاده‌ها به روی ترافیک نیز شده است که گروه‌های کاری این وزارت در تلاش بازکردن این جاده‌ها هستند. این وزارت هم‌چنان گفته است که گروه‌های کاری وزارت ترانسپورت برای ترمیم و احیای جاده‌های تخریب شده آماده‌گی دارند و در صورتی که هوا مساعد شود، کار بازسازی جاده‌ها آغاز می‌شود.

این در حالی است که از چند روز گذشته به این سو شماری از ولایت‌های کشور به شمول کابل پایتخت شاهد بارش شدید باران و سرازیرشدن سیل ناشی از آن و آب شدن برف بود.

براساس معلومات وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث، در سه روز گذشته شانزده ولایت کشور شاهد سرازیر شدن سیل بوده است. این ولایت‌ها شامل هرات، پروان،‌ کاپیسا، پنجشیر، لوگر،‌ فراه، میدان‌‌وردک،‌ دایکندی، بدخشان،‌ جوزجان، بادغیس، زابل،‌ غزنی،‌ لغمان، ننگرهار و کنر می‌شود.

جاری شدن سیل در شماری از ولایت‌های کشور افزون بر زیان‌های مالی، تلفات انسانی نیز در پی داشته است که بیش‌ترین رقم آن در هرات و ننگرهار به ثبت رسیده است.

دکمه بازگشت به بالا