رییس دیوان امنیت عامه محکمه ابتدایی بلخ ترور شد  

۸صبح، کابل: مقام‌های محلی در ولایت بلخ تأیید می‌کنند که رییس دیوان امنیت عامه محکمه ابتدایی این ولایت، توسط تفنگ‌داران ناشناس به ضرب گلوله کشته شده است.

منیراحمد فرهاد، سخنگوی والی بلخ به روزنامه ۸صبح گفت که نجیب‌الله حسامی، صبح روز پنج‌شنبه، هفدهم اسد، هنگامی که از خانه به سوی دفتر کارش در حرکت بود، در مربوطات ناحیه دهم شهر مزارشریف از سوی تفنگ‌داران ناشناس به قتل رسیده است.

مسوولیت این رویداد را هنوز فرد یا گروهی برعهده نگرفته است. سخنگوی والی بلخ می‌گوید که تحقیقات پولیس در مورد شناسایی عاملان قتل نجیب‌الله حسامی آغاز شده است.

اخیراً حمله بر کارمندان نهادهای عدلی و قضایی افزایش یافته است.  در دو ماه گذشته چندین کارمند نهادهای عدلی و قضایی در چند ولایت کشته شده‌اند. در سی‌ویکم سرطان، سارنوال تعقیب قضایی مبارزه با جرایم امنیت داخلی و خارجی ولایت نیمروز در شهر زرنج مرکز این ولایت کشته شد. در نزدهم ماه سرطان دو کارمند محکمه استیناف ولایت ننگرهار در حمله تفنگ‌داران شناخته نشده کشته شدند. به همین ترتیب در پانزدهم ماه سرطان نیز بر سارنوالان مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین در ناحیه پنجم شهر کابل حمله شد. در این رویداد یک کارمند این اداره کشته شده بود.

دکمه بازگشت به بالا