هویت سرباز کشته شده امریکایی در افغانستان فاش شد

۸صبح، کابل: وزارت دفاع امریکا هویت سربازی را که دو روز پیش خبر جان باختنش در افغانستان منتشر شد، فاش کرد.

پیش‌تر مأموریت حمایت قاطع اعلام کرده بود که یک سرباز امریکایی عضو این مأموریت روز دوشنبه، بیست‌وپنجم سنبله، در افغانستان کشته شده است.

این سرباز، جرمی دبلیو گریفین نام داشت و در چهارمین اعزام خود به افغانستان کشته شده است.

لورن بیمر، سخنگوی فرماندهی عملیات ویژه امریکا، خبر جان باختن این سرباز امریکایی را تأیید کرده و گفته است که بیرت روز دوشنبه کشته شده است. وی گفته است که این سرباز در ولایت میدان‌وردک در نزدیکی کابل جان باخته است.

گریفین یک خدمت‌کار ارتباطات نیروهای ویژه مستقر در پایگاه مشترک لوئیس مک کورد در ایالت واشنگتن امریکا بود که برای چهارمین بار به افغانستان اعزام شده بود.

این هفدهمین خدمت‌کار امریکایی است که در سال جاری میلادی در افغانستان کشته شده است.ایالات متحده امریکا در چارچوب مأموریت حمایت قاطع بیش‌ترین نیروی نظامی را در افغانستان دارد. بیش‌تر مأموریت این نیروها در افغانستان آموزش و مشورت‌دهی به همتایان افغان‌شان است.

این نیروها در برخی از حمله‌های هوایی نیز سهم می‌گیرند.

پیش‌تر کشته شدن یک سرباز امریکایی در حمله‌ای که گروه طالبان در سیزدهم ماه سنبله در شش درک کابل اجرا کرد، سبب شد تا دونالد ترمپ رییس جمهور امریکا مذاکره با این گروه را لغو کند. پس از لغو مذاکرات مقام‌های امریکایی از شدت حمله‌ها علیه طالبان خبر دادند.

این در حالی است که گروه طالبان به تازه‌گی در صحبت با رسانه‌ها خواهان از سرگیری مذاکرات با امریکا شده است.

دکمه بازگشت به بالا