افزایش «حمله‌های تروریستی» اعتراضات را در پاکستان برانگیخته است

۸صبح، کابل: مجله فارن پالیسی با نشر مطلبی نوشته است که از زمان تسلط طالبان در افغانستان در سال ۲۰۲۱، پاکستان شاهد افزایش حمله‌های تروریستی بوده و این حمله‌ها اعتراضات را در این کشور برانگیخته است.

مجله فارن پالیسی روز جمعه، ۵ حوت، با نشر این مطلب نوشته است، حمله‌ها فراتر از مناطق قبیله‌ای پاکستان گسترش یافته است و این نشان می‌دهد که تحریک طالبان پاکستان که با «همتای افغان» خود هم‌سو هستند، از داخل افغانستان دوباره گروه‌بندی شده‌اند.

در این گزارش آمده است که در مناطق به‌شدت نظامی شده، افزایش تروریسم احساس تازه‌ای از پیش‌گویی را به ارمغان می‌آورد و ماه گذشته ساکنان وزیرستان در واکنش به حمله‌های اخیر در این منطقه برای روزها اعتراض کردند. آن‌ها از مقام‌های امنیتی این ایالت خواستند تا نیروهای امنیتی را برای مقابله با خشونت تقویت کنند‌.

گفته شده که حملات در داخل پاکستان به تنش میان اسلام‌آباد و طالبان افغانستان نیز منجر شده است.

به گفته فارن پالیسی، پاکستان در ابتدا روابط صمیمانه‌ای با طالبان داشت، اما فعالیت فزاینده تحریک طالبان پاکستان این کشور وادار کرد تا نحوه برخورد خود با همسایه را مورد ارزیابی مجدد قرار دهد.

گفتنی است که خبرگزاری آناتولی ترکیه نیز با نشر گزارشی نگاشته است که خواجه آصف، وزیر دفاع پاکستان، در سفر به کابل به ملا عبدالغنی برادر، معاون اقتصادی ریاست‌الوزرای طالبان، گفته است که اگر علیه تحریک طالبان پاکستان اقدام نشود، اسلام‌آباد در داخل افغانستان عملیات خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

وزیر دفاع پاکستان به کابل آمد

آناتولی: هیات پاکستان به طالبان در مورد عدم اقدام علیه تی‌تی‌پی هشدار داده است

دکمه بازگشت به بالا