کمیته بین‌المللی محافظت از روزنامه‌نگاران خواستار رهایی فوری خبرنگاران بازداشت شده در خوست شد

۸صبح، کابل: دو روز پس از بازداشت مسوولان چهار رسانه محلی در خوست از سوی طالبان، کمیته بین‌المللی محافظت از روزنامه‌نگاران (سی‌پی‌جی) خواستار رهایی فوری آنان از بند این گروه شد.

این نهاد ناوقت روز سه‌شنبه، ۱۹ ثور، با نشر اعلامیه‌ای از طالبان خواسته که از آزار و اذیت اعضای جامعه رسانه‌ای افغانستان دست‌ بردارد.

به لیه‌ یی، هماهنگ کننده برنامه آسیایی کمیته بین‌المللی محافظت از روزنامه‌نگاران می‌گوید: «طالبان باید به قول خود برای حفاظت از آزادی مطبوعات پایبند باشد. وزارت امر به معروف و نهی از منکر باید در قبال برخورد با خبرنگاران پاسخگو باشد.»

براساس اعلامیه، ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان، به پیام‌های کمیته بین‌المللی محافظت از خبرنگاران در پیوند به بازداشت مسوولان رسانه‌های محلی خوست پاسخ نداده است.

طالبان روز دوشنبه هفته جاری مسوولان یک شبکه تلویزیونی و سه رادیوی محلی را در خوست بازداشت کردند.

سخی سرور میاخیل، مسوول رادیوتلویزیون خصوصی غرغشت، محمدالدین‌شاه خیالی، مسوول رادیوی د ولس غژ، پامیر اندیش، مسوول رادیو چنار و عبدالرحمان آشنا، مسوول نشرات رادیو نن، چهار خبرنگار بازداشت شده از سوی طالبان در ولایت خوست گفته شده‌اند.

این چهار خبرنگار در پی احضار از سوی ریاست امر به معروف و نهی از منکر طالبان در خوست، از سوی افراد نظامی این گروه بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا