تیراندازی در یک مرکز خرید در تگزاس، ۲۰ کشته و ۳۰ مجروح بر جای گذاشت

در پی تیراندازی یک مهاجم در یک مرکز خرید پر‌رفت‌و‌آمد در ال‌پاسو واقع در ایالت تگزاس امریکا، دست‌کم ۲۰ نفر کشته و ۳۰ نفر دیگر مجروح شدند.

این تیراندازی مرگ‌بار روز شنبه در فروشگاه والمارت در شهر ال‌پاسو رخ داده است.

به گزارش دویچه‌وله، فرد مهاجم سفیدپوست، توسط پولیس بازداشت و تحقیقات درباره این حادثه آغاز شده است.

شهر ال‌پاسو، در نزدیکی مرز امریکا با مکسیکو واقع است و ۶۸۰ هزار نفر جمعیت دارد. بیش از ۶۰ درصد جمعیت این شهر را شهروندان مکسیکویی‌تبار تشکیل می‌دهند.

در نزدیکی محل تیراندازی اعلامیه‌ای به دست پولیس افتاده است که مضمون نژادپرستانه دارد. پولیس مکسیکو در حال حاضر سرگرم بررسی موضوع است.

گریگ آلن، رییس پولیس ال‌پاسو در یک کنفرانس مطبوعاتی گفته است که احتمال می‌رود فرد مهاجم با انگیزه‌های نژادپرستانه اقدام به تیراندازی کرده و هم‌دستی نداشته است. سن این فرد بین ۲۰ تا ۳۰ سال اعلام شده است.

آندرس مانوئل لوپس اوبرادور، رییس جمهور مکسیکو، اعلام کرده است که سه شهروند مکسیکو نیز در جریان این تیراندازی کشته شده‌اند.

بر اساس اخباری که از سوی وزارت امور خارجه مکسیکو منتشر شده، دست‌کم شش شهروند دیگر این کشور و از جمله یک کودک ده ساله نیز در جریان این تیراندازی مجروح شده‌اند.

تیراندازی و حمله به مردم در امریکا پدیده تازه‌ای نیست. تنها ظرف چند روز گذشته، چند رویداد مشابه دیگر نیز مردم امریکا را غافل‌گیر کرده است.

روز سه‌شنبه، ۳۰ جولای، در اثر تیراندازی در یک شعبه دیگر فروشگاه والمارت، واقع در ایالت می‌سی‌سی‌پی، دو نفر کشته شده‌اند. چند روز پیش از آن نیز، یک جوان ۱۹ ساله با شلیک بر مردم در فستیوال غذایی در شهر گیلروی واقع در شمال ایالت کالیفرنیا، باعث مرگ سه نفر شده بود.

دکمه بازگشت به بالا