طالبان یک دهقان معلول را در ولسوالی سانچارک سرپل گردن زدند

۸صبح، کابل: مسوولان محلی در ولایت سرپل می‌گویند که طالبان یک دهقان معلول و نابینا را در ولسوالی سانچارک این ولایت گردن زده‌اند.

نقیب‌الله، ولسوال سانچارک ولایت سرپل روز یک‌شنبه، سیزدهم اسد به روزنامه ۸صبح گفت که جسد این دهقان که حدود دو هفته پیش از سوی طالبان ربوده شده بود، روز جمعه، یازدهم اسد از سوی نیروهای امنیتی کشف شده است.

ولسوال سانچارک از این دهقان ۵۰ ساله به نام «نوراحمد» یاد کرد که از یک پا معلول و یک چشمش نیز نابینا بوده است. او گفت که حدود ۱۵ روز پیش این دهقان توسط طالبان از منطقه «مسجد سبز» سانچارک هنگامی که مشغول کوبیدن خرمن بود، ربوده و به اسارت گرفته شد. نقیب‌الله گفت که گروه طالبان این دهقان نابینا را در یازدهم اسد به شکل «فجیع» به قتل رساندند و جسد او را در منطقه «گورجوا» انداخته بود. به گفته او، جسد نوراحمد پس از کشف و شناسایی برای تدفین به خانواده‌اش سپرده شده است. 

گروه طالبان تاکنون در این مورد چیزی نگفته است.

این در حالی است که مسوولان قول اردوی ۲۰۹ شاهین در شمال و مسوولان محلی در ولایت سرپل در بیست‌ویکم ماه سرطان به روزنامه ۸صبح گفته بودند که گروه طالبان سه دهقان را به دلیل امتناع از پرداخت «عشر و زکات» در مربوطات شهر سرپل تبرباران کرده و یک خرمن این دهقانان را به آتش کشیده است.

ولایت سرپل در شمال از ولایت‌های ناامن به شمار می‌رود. جنگ‌جویان گروه طالبان در بخش‌هایی از شهر سرپل و ولسوالی‌های آن حضور دارند.

دکمه بازگشت به بالا