حمله گروه طالبان به ولسوالی شملزی زابل عقب زده شد

۸صبح، کابل: وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که نیروهای امنیتی و دفاعی حمله تهاجمی و گسترده گروه طالبان را به ولسوالی شملزی ولایت زابل عقب زده‌اند.

این وزارت گفته است که گروه طالبان در حمله بر ولسوالی شملزی تلفات سنگین متحمل شده است و ده‌ها طالب در نتیجه این حمله کشته شده‌اند.

وزارت دفاع گفته است که در جریان درگیری در ولسوالی شملزی یک موتر هاموی پر از مواد انفجاری گروه طالبان منفجر شده است و یک هاموی بمب‌گذاری شده دیگر این گروه به دست نیروهای امنیتی افتاده است.

در همین حال، گل‌اسلام سیال، سخنگوی والی زابل می‌گوید که جنگ‌جویان گروه طالبان به هدف سقوط ولسوالی شملزی از سایر ولسوالی‌های این ولایت تجمع و یک حمله گسترده و تهاجمی را سازمان‌دهی کرده بودند.

او افزود که در پی حمله گروه طالبان نیروهای امنیتی به موقع وارد عمل شدند و در پی اجرای حمله‌های هوایی و درگیری‌های مستقیم ۴۱ عضو گروه طالبان کشته شده‌اند که دو شهروند پاکستان نیز در میان‌شان شامل است. این حمله یک‌شنبه‌شب گذشته صورت گرفته است. 

زابل از ولایت‌های ناامن به شمار می‌رود. گروه‌ طالبان در این ولایت فعالیت گسترده دارد. چندی پیش محمداشرف غنی، رییس جمهور کشور در سفری به ولایت زابل از نهادهای امنیتی خواسته بود که یک برنامه امنیتی ویژه را برای تأمین امنیت زابل تهیه کنند تا به این ترتیب از گسترش ناامنی در این ولایت جلوگیری و امنیت شاهراه‌ها تأمین شود.

دکمه بازگشت به بالا