طالبان برای ارزیابی کارکردهای والی خود در بامیان هیات فرستادند

۸صبح، بامیان: به دنبال نشر گزارش روزنامه ۸صبح مبنی بر اختلاف شدید میان مسوولان محلی طالبان در ولایت بامیان، رهبری این گروه هیاتی را به منظور ارزیابی کارکردهای والی طالبان در این ولایت فرستاده است.

منابع محلی روز سه‌شنبه، ۴ دلو، به روزنامه ۸صبح می‌گویند که این هیات روز یک‌شنبه، ۲ دلو، به بامیان رسیده است.

منابع می‌افزایند که پس از شکایت‌ها علیه عبدالله سرحدی، والی طالبان برای بامیان و رسانه‌ای شدن آن، رهبری این گروه هیاتی را به منظور ارزیابی کارکردهای سرحدی فرستاده است.

یک منبع که می‌خواهد از او نام‌ برده نشود، به روزنامه ۸صبح می‌گوید که هیات طالبان بررسی‌هایش را درباره ملا سرحدی از اداره‌های زیر کنترل این گروه و صحبت با شماری از باشنده‌گان بامیان آغاز کرده است.

به گفته منبع، مخالفان ملا سرحدی تلاش‌ دارند تا با برجسته کردن کم‌کاری‌ها و ضعف‌های او نزد هیات، زمینه برکناری‌اش را از سِمت ولایت بامیان فراهم کنند.

مخالفان ملا عبدالله سرحدی در این ولایت، دست‌کم هشت رییس مخلوع و برحال این گروه در بامیان می‌باشند که از افراد وابسته به مولوی صدیق‌الله شاهین مسافر، فرمانده امنیه طالبان در این ولایت و عمدتاً تاجیک‌تبار‌ند.

اما عبدالصبور فرزان سیغانی، سخنگوی والی طالبان در بامیان، می‌گوید: «تا حال هیاتی برای ارزیابی کارکرد رهبری اداره محلی بامیان نیامده است؛ این موضوع شایعه است، ما رد می‌کنیم.»

به گفته او، هیچ‌گونه اختلافی نیز میان مسوولان محلی طالبان در بامیان وجود ندارد.

این در حالی است که حدود یک هفته پیش روزنامه ۸صبح به نقل از منابع محلی خود در بامیان، از اختلاف شدید میان مسوولان محلی طالبان در این ولایت خبر داده بود.

طبق آن خبر، شماری از رییسان مخلوع و برحال این گروه در بامیان علیه والی طالبان در این ولایت در وزارت داخله طالبان شکایت کرده و خواستار برکناری وی شده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا