محافظ ولسوال طالبان برای کوهستانات فاریاب هنگام اقدام به تجاوز جنسی از سوی مردم بازداشت شد

۸صبح، فاریاب: منابع محلی در ولایت فاریاب با فرستادن ویدیو ادعا می‌کنند که محافظ ولسوال طالبان برای ولسوالی کوهستانات فاریاب هنگام اقدام‌ به تجاوز جنسی بازداشت شده است.

منابع محلی به روزنامه ۸صبح می‌گوید که قاری حماد، محافظ ولسوال کوهستانات ولایت فاریاب حوالی ساعت ۱۱:۰۰ چهارشنبه‌شنبه‌شب، ۲۲ سنبله، به قصد تجاوز بر یک دختر ۱۳ ساله وارد یک منزل مسکونی در مربوطات این ولسوالی شده بود.

مردم محل پس از بازداشت و لت‌وکوب، او را به طالبان تسلیم کردند، اما به قول منابع روز گذشته آزاد شده است.

ساکنان منطقه پس از آن‌که صدای فریاد مادر دختر را می‌شنوند، به کمک آنان می‌شتابند و در نهایت فرد متهم را بازداشت می‌کنند.

تا کنون مسوولان محلی طالبان در این مورد چیزی نگفته‌اند.

اخیرا پرونده‌های فساد اخلاقی اعضای طالبان قطورتر شده است. طی حدود یک‌ ماه گذشته چندین پرونده جنسی اعضای این گروه همگانی شده است.

پیش از این نیز مردم در ولایت‌های کندز, تخار، بغلان و بدخشان افراد گروه طالبان را هنگام اقدام به تجاوز بازداشت کردند که در این میان شاروال طالبان برای ولسوالی برکه بغلان نیز شامل است.

روایت‌هایی وجود دارد که باشنده‌گان محل در برخی از ولسوالی‌های ولایت‌های سرپل، جوزجان و فاریاب، برای جلوگیری از ورود افراد گروه طالبان که شب‌هنگام وارد خانه‌های مسکونی می‌شوند از طرف شب پهره‌داری می‌کنند.

دکمه بازگشت به بالا