سازمان ملل از ایلان ماسک خواست تا در توییتر به معیارهای حقوق بشری احترام بگزارد

بر بنیاد گزارش‌ها، سازمان ملل از ایلان ماسک خواسته است تا اطمینان دهد که اصول مرتبط با حقوق بشر در این شبکه اجتماعی رعایت خواهد شد.

کمیته حقوق بشر سازمان ملل متحد روز شنبه، ۵ نوامبر، با نشر توییت‌هایی به نقل از ولکر ترک، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل، این موضوع را بیان کرده است.

در این پیام‌ها با اشاره این‌که «ایلان ماسک به عنوان مالک جدید توییتر، مسوولیت‌های بزرگی بر عهده دارد» از او خواسته شده است تا برای محافظت از آزادی بیان و سایر حقوق بنیادین انسانی کارهایی را انجام دهد.

در توییت کمیته حقوق بشر سازمان ملل متحد آمده است: «از آزادی بیان در سراسر جهان محافظت کنید. تسلیم فشار دولت‌ها برای حذف محتوا یا استفاده از فیلترها نشوید و به‌ سرعت و به طور منظم درخواست‌های دولت‌ برای نقض حقوق بشر را گزارش دهید.»

در ادامه نوشته شده است: «توییتر جایی برای انتشار سخنان نفرت‌پراگنانه نیست. قوانین حقوق بشر واضح است؛ آزادی بیان نباید به انتشار پیام‌های نفرت‌پراگنانه که باعث برانگیختن تبعیض، خصومت یا خشونت می‌شود تعمیم یابد. سیاست‌گذاری توییتر برای جلوگیری از انتشار چنین سخنانی یک ضرورت است.»

این در حالی است که پیش از این نیز ولکر ترک در نامه‌ای سرگشاده خطاب به ماسک، از اخراج کامل اعضای تیم حقوق بشر توییتر ابراز تاسف کرده بود.

این درخواست در حالی مطرح شده که ایلان ماسک پس از خریداری توییتر حدود نیمی از کارکنان خود، از جمله کارکنان تیم حقوق بشر این شرکت را اخراج کرده است.

دکمه بازگشت به بالا