فرار گردشگران از کشمیر بعد از هشدار حمله تروریستی

دولت ایالت «جامو و کشمیر» در شمال‌غربی هند از گردشگران و زایران خواست که «هر‌چه سریع‌تر» کشمیر را ترک کنند. در هشدار دولت گفته شد، شواهدی تازه از «خطرات تروریستی» برای گردهمایی بزرگ هندوها در این منطقه به دست آمده است.

طبق گزارش دویچه‌وله، در اطلاعیه دیگری از صدها دانشجوی یک ایالت دیگر هند خواسته شد که این منطقه را ترک کنند. تعدادی از مراسم برنامه‌ریزی شده برای زایران لغو شده است. آلمان و بریتانیا از شهروندان خود خواسته‌اند که به «جامو و  کشمیر» سفر نکنند.

در پی این هشدار فرودگاه سنگاپور روز شنبه، ۱۲ اسد، پر شد از مسافران و گردشگرانی که سراسیمه خود را برای خروج فوری از این منطقه به آن‌جا رساندند.

مدیر یکی از شرکت‌های هواپیمایی که پروازهای سنگاپور‌ـ‌دهلی نو را ارایه می‌دهد، گفت: «مسافرانی که در حقیقت قرار بود در چند روز آینده خارج شوند، هراسان و سریع به فرودگاه آمده‌اند.» او ادامه داد: «اوضاع به هم ریخته و اگر پروازهای اضافی وجود نداشته باشد، بسیاری حتا چوکی برای نشستن هم نخواهند داشت.»

تلاش برای خروج سریع از کشمیر باعث شده که در تانک‌های تیل، سوپرمارکت‌ها و کنار دستگاه‌های خودپرداز صف‌های طولانی تشکیل شود.

منطقه کشمیر بعد از جنگ سال ۱۹۴۷ بین دو قدرت اتمی هند و پاکستان تقسیم شده است، اما تا به امروز هر دو طرف ادعای مالکیت کامل این منطقه مسلمان‌نشین را دارند.

تنش‌ها اخیراً در کشمیر بالا گرفته است. دولت هند هفته گذشته اعلام کرد که ۱۰۰هزار سرباز تازه‌نفس به منطقه اعزام خواهند کرد.

دکمه بازگشت به بالا