دوازده نفر دیگر از زخمیان حمله به سالن عروسی «شهر دبی» نیز جان باختند

۸صبح، کابل: شمار کسانی که در پی حمله انتحاری به سالن عروسی «شهر دبی» در غرب شهر کابل جان باختند، به ۹۲ نفر افزایش یافته است.

سالن عروسی «شهر دبی» شنبه‌شب هفته گذشته، بیست‌وششم اسد، هدف حمله انتحاری قرار گرفت. به دنبال این حمله، گروه داعش، مسوولیت آن را بر عهده گرفت.

وزارت داخله یک‌شنبه گذشته، بیست‌وهفتم اسد، اعلام کرد که در این حمله دست‌کم ۶۳ نفر کشته و ۱۸۲ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

این وزارت چهار روز بعد از افزایش شمار کشته‌شده‌گان این حمله به ۸۰ نفر خبر داد.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله، گفت که از بین ۱۸۲ نفر زخمی ۱۷ نفر آن‌ها به دلیل جراحات عمیق در شفاخانه‌های شهر کابل از جان خود را از دست داده‌اند.

حدود یک هفته پس از حمله داعش به سالن عروسی «شهر دبی» مقامات وزارت صحت عامه جان‌باختن ۱۲ نفر دیگر از این زخمیان را تأیید می‌کنند.

میرلیث مصطفی، رییس بخش عمومی واقعات عاجل و حالات اضطرار وزارت صحت عامه، روز یک‌شنبه سوم سنبله به روزنامه ۸صبح گفت که با فوت ۱۲ نفر دیگر از زخمیان، شمار کشته‌شده‌گان حمله انتحاری به سالن عروسی «شهر دبی» به ۹۲ تن رسیده است.

مصطفی افزود که با افزایش شمار کشته‌شده‌گان، آمار زخمیان این حمله به ۱۴۵ نفر کاهش یافته است و در حال حاضر تنها چند نفر محدود آن‌ها برای تداوی در شفاخانه‌ها بستری هستند. او گفت که سایر زخمیان، پس از تداوی، رهسپار خانه‌های خود شده‌اند.

حمله به سالن عروسی «شهر دبی» یکی از مرگبارترین حملات تروریستی در جریان سال‌های اخیر به یک مکان غیرنظامی در شهر کابل بود. این حمله با محکومیت گسترده ملی و بین‌المللی روبه‌رو شده است.

در پی این حمله که مسوولیت آن را گروه داعش بر عهده گرفت، ده‌ها محفل عروسی دیگر در شهر کابل لغو شد.

مالکان سالن‌های عروسی خواستار تأمین امنیت این سالن‌ها از سوی حکومت شده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا