متهم شدن دو عضو مجلس به زورگویی، انتقال غیرقانونی پول و داشتن تفنگ‌داران مسلح غیرمسوول

۸صبح، کابل: رییس مجلس نماینده‌گان اعلام کرد که نامه‌های رسمی از نهاد‌های عدلی و قضایی دریافت کرده است که در آن دو عضو مجلس به ارتکاب جرایم مختلف متهم شده‌اند.

میررحمان رحمانی، رییس مجلس نماینده‌گان، روز دوشنبه، هفدهم جوزا، در جریان نشست عمومی گفت: «در رابطه به کارهای فراقانونی چند تن از وکلای انگشت‌شمار، پارلمان مورد اتهام و انتقاد قرار می‌گیرد».

به گفته رحمانی، ده‌ها نامه فرستاده شده از سوی نهادهای عدلی و قضایی به مجلس نماینده‌گان نشان می‌دهد که شاپور حسین‌زوی، نماینده ولایت لوگر، به جرم‌های مختلف متهم شده است. او هم‌چنان گفت که نامه‌ای نیز درباره عمل‌کردهای فراقانونی احمد ضیا یفتلی، نماینده ولایت بدخشان، به مجلس رسیده است.

رییس مجلس نماینده‌گان گفت که در این نامه‌ها حسین‌زوی به زورگویی، اختطاف، انتقال پول غیرقانونی‌ و داشتن افراد مسلح غیر مسوول متهم است.

رحمانی از جانب دیگر گفت که از میان این مکتوب‌ها یکی از آن مربوط به یفتلی است، اما در مورد اتهامی که بر این عضو مجلس وارد شده است، چیزی نگفت.

رییس مجلس نماینده‌گان از این دو نفر خواست تا به نهاد‌های عدلی و قضایی بروند و رفع اتهام کنند.

حسین‌زوی در واکنش به این موضوع گفت که اگر اتهام‌های وارد شده بر او ثابت شود، از سمتش استعفا می‌دهد. او تأکید کرد که اگر این موضوع ثابت نشود در صفحات اجتماعی اقدامات فراقانونی رییس مجلس نماینده‌‌گان را افشا خواهد کرد.

طرح قرنطین دو هفته‌ای مجلس نمایندگان به دلیل جلوگیری از شیوع موج سوم کرونا و استیضاح وزیر ترانسپورت از بحث‌های دیگر در مجلس بود. سرانجام طرح رخصتی دو هفته‌ای مجلس نماینده‌گان رد و تصمیم استیضاح وزیر ترانسپورت به کمیته رییسان واگذار شد.

دکمه بازگشت به بالا