کاخ سفید: جمهوری‌خواهان مدرکی برای تحقیقات استیضاح بایدن در اختیار ندارند

مقام‌ها در کاخ سفید تحقیقات در مورد استیضاح جو بایدن، رییس جمهور دموکرات امریکا را محکوم کرده و می‌گویند که اعضای جمهوری‌خواه مجلس نماینده‌گان این کشور، شواهدی علیه بایدن ندارند.

رویترز چهارشنبه‌شب، ۱۳ سپتامبر، به نقل از کارین ژان‌‌پی‌یر، سخنگوی کاخ سفید، گزارش داده که جمهوری‌خواهان برای آغاز تحقیقات استیضاح بایدن، هنوز هیچ‌گونه شواهدی را در این زمینه ارایه نکرده‌اند.

ژان‌پیر در یک نشست خبری در کاخ سفید با بی‌اساس خواندن تحقیقات برای استیضاح بایدن، گفته که تمام ماجرا در مورد پسر او «هانتر بایدن» است.

وی افزوده است: «این یک نمایش مضحک سیاسی است.»

سخنگوی کاخ سفید تصریح کرده که کوین مک ‌کارتی، رییس مجلس نماینده‌گان امریکا، بر اثر فشار شماری از اعضای جمهوری‌خواه این مجلس، دستور تحقیق استیضاح جو بایدن را صادر کرده است.

وی با غیرقانونی خواندن این تصمیم مجلس نماینده‌گان امریکا افزوده است: «از نظر سیاسی آنها در تعقیب علیه بایدن هستند و کاری به حقیقت ندارند.»

این اظهارات در حالی بیان می‌شود که روز سه‌شنبه، ۱۲ سپتامبر، رییس مجلس نماینده‌گان امریکا دستور آغاز تحقیقات برای استیضاح بایدن را صادر کرد.

پس از این دستور، ستاد انتخاباتی بایدن گفت که مک ‌کارتی با آغاز تحقیقات استیضاح، مجلس نماینده‌گان امریکا را به وسیله کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ تبدیل کرده است.

بیشتر بخوانید:

مک کارتی دستور تحقیقات رسمی استیضاح جو بایدن را صادر می‌کند

دکمه بازگشت به بالا