مسوول اکمالات سلاح طالبان در یک حمله هوایی در کندز کشته شد

۸صبح، کابل: در حمله هوایی نیروهای ارتش در ولایت کندز، مسوول اکمالات سلاح و مهمات گروه طالبان با دو محافظش کشته شده‌اند.

ریاست عمومی امنیت ملی گفته است که این حمله هوایی در ساحه «بوز قندهاری» ولایت کندز اجرا شده است. براساس معلومات این ریاست، سیدمحمد مشهور به الیاس، مسوول اکمالات سلاح و مهمات گروه طالبان در زون شمال‌شرق که رابطه مستقیم با شورای کویته داشت، در این حمله هوایی هدف قرار گرفته است.

این در حالی است که جنگ‌جویان گروه طالبان دو روز پیش از چهار جناح به شهر کندز حمله کردند که با مقاومت نیروهای امنیتی این حمله عقب زده شد.

وزارت امور داخله اعلام کرده است که در درگیری‌های کندز، ۵۶ طالب کشته شده‌اند. این وزارت هم‌چنان کشته شدن ۲۰ نیروی امنیتی و پنج غیرنظامی را در جنگ کندز تأیید کرده است.

 هم‌چنان به شمول ۱۵ نیروهای امنیتی، ۸۵ نفر در درگیری‌های یک روزه شهر کندز زخم برداشته‌اند.

طالبان شام‌گاه روز شنبه، نهم سنبله، یک حمله انتحاری را نیز در شهر کندز انجام دادند که در نتیجه آن ده نفر به شمول سمونیار سیدسرور حسینی، سخنگوی فرماندهی پولیس کندز، کشته شدند.

حمله به شهر کندز با واکنش‌های زیادی روبه‌رو شده است. ارگ ریاست جمهوری، ریاست اجرایی و دیگر نهادهای ملی و بین‌المللی این حمله طالبان را نشانه جنگ‌افروزی این گروه خوانده‌اند.

زلمی خلیل‌زاد، نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان که روز گذشته با گروه طالبان سرگرم مذاکره بود، نیز گفته است که جنگ کندز را با طالبان در میان گذاشته و از این گروه خواسته است که به چنین حمله‌ها باید خاتمه دهند.

دکمه بازگشت به بالا