حادثه ترافیکی در غزنی جان هفت نفر را گرفت

۸صبح، کابل: مقام‌های محلی در ولایت غزنی می‌گویند که در پی تصادف یک موتر مسافربری نوع ۴۰۴ با یک موتر کرولا در کوتل روضه شهر غزنی، هفت تن به شمول دو زن و یک کودک، جان باختند. قربانیان این حادثه سرنشینان موتر کرولا بودند.

احمدخان سیرت، سخنگوی پولیس غزنی به ۸ صبح گفت که این حادثه ساعت ۱۰:۴۰ صبح امروز پنج‌شنبه، ۲۸ سنبله، به وقوع پیوسته است. قربانیان این رویداد از کابل به سمت شهر غزنی در حرکت بودند. او در ادامه افزود که اجساد افراد کشته شده توسط پولیس به شفاخانه ملکی شهر غزنی انتقال داده شده است.

حوادث ترافیکی در کنار رویدادهای امنیتی و حمله‌های انتحاری یکی از مرگ‌بار‌ترین رویداد‌ها در کشور عنوان شده است. دلایل عمده وقوع حوادث ترافیکی در کشور، راننده‌گی با سرعت غیرمجاز و کم‌توجهی راننده‌گان به قوانین ترافیکی گفته می‌شود.

سرک‌های غیرمعیاری نیز از دیگر عوامل وقوع این‌ گونه حوادث در کشور است. به همین دلیل سالانه هزاران نفر در سراسر کشور در رویدادهای ترافیکی، زخمی می‌شوند و یا جان‌های‌شان را از دست می‌دهند.

وزارت صحت عامه پیش از این اعلام کرده بود که در جریان شش ماه گذشته، نزدیک به چهار هزار حادثه ترافیکی در سراسر کشور ثبت شده و در پی این حوادث، ۳۲۲ نفر کشته شده‌ و دست‌کم ۲۰ هزار نفر دیگر زخم برداشته‌اند.

دکمه بازگشت به بالا