بلینکن: مقابل تهدید در حال تحول شاخه خراسان داعش هوشیار هستیم

۸صبح، کابل: آنتونی‌ بلینکن، وزیر امور خارجه امریکا، در نشست کشورهای خلیج فارس در مورد داعش گفته است که با وجود پیشرفت‌ها در زمینه جنگ با این تهدید جهانی، هنوز هم مبارزه پایان نیافته است.

بلینکن روز پنج‌شنبه، ۱۸ جوزا، در نشستی با وزیران امور خارجه کشورهای خلیج فارس که عربستان سعودی میزبان آن‌ بود، در مورد تهدید شاخه خراسان داعش هشدار داد و گفت که کشورش در این مورد هوشیار است.

او در این نشست به رهبران کشورهای عربی گفته است: «همه ما مصمم هستیم که افغانستان دیگر هرگز به پناه‌گاه امن تروریست‌ها تبدیل نشود.»

این مقام امریکایی از افغانستان در آسیا و برخی از کشورها در آفریقا به‌عنوان نقاطی مهم یاد کرده است که می‌شود به شکست پایدار داعش در آن دست یافت و باید روی آنها به‌گونه فوری‌ تمرکز شود.

او ابراز امیدواری کرده است که کشورهای حوزه خلیج فارس در این نشست تعهد جمعی برای شکست داعش و در نهایت از بین بردن بلای تروریسم در سراسر جهان را به پیش خواهند برد.

در همین حال، وی تاکید کرده است که به مناطقی در سوریه و عراق که در گذشته به‌دلیل حضور داعش آسیب دیده‌اند، کمک شود.

این اظهارات در حالی مطرح شده است که پس از تسلط دوباره طالبان بر کشور، تهدید داعش روزمره افزایش یافته و این مورد، شمار زیادی از کشورهای همسایه و منطقه را نگران کرده است.

در همین حال، روز گذشته سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، امریکا را به حمایت از داعش و‌ القاعده در افغانستان متهم کرد‌.

داعش در آخرین مورد، حمله بر مولوی نثاراحمد، معاون والی طالبان برای بدخشان را برعهده گرفت.

دکمه بازگشت به بالا