ادعای ضد‌ونقیض در مورد سقوط ولسوالی خان‌آباد کندز

۸صبح، کابل: وزارت امور داخله ادعای گروه طالبان را مبنی بر سقوط مرکز ولسوالی خان‌آباد ولایت کندز، به دست این گروه را رد می‌کند. اما ولسوال خان‌آباد می‌گوید که نیروهای امنیتی از بخش‌های مرکز این ولسوالی عقب نیشنی کرده‌اند و در حال حاضر با جنگ‌‎جویان گروه طالبان درگیر هستند.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله در صفحه رسمی توییتر خود نوشته است: «خبری پخش شده که گویا ولسوالی خان‌آباد کندز سقوط کرده، اساس ندارد.» او افزوده است که در حال حاضر درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان در مربوطات این ولسوالی جریان دارد.

به گفته او، جنگ‌جویان گروه طالبان دورتر از ولسوالی خان‌آباد در دو نقطه به محاصره نیروهای امنیتی و دفاعی درآمده‌اند.

از جانب دیگر، حیات‌الله امیری، ولسوالی خان‌آباد کندز، به روزنامه ۸صبح گفت که حمله‌های گروه طالبان از روز گذشته به این سو به ولسوالی خان‌آباد آغاز  شده است و نیروهای امنیتی ساعت ۱۱ پیش از چاشت روز جمعه، پانزدهم سنبله، از ساحه عقب‌نیشنی کرده‌اند.

او افزود که در حال حاضر موضع نیروهای دولتی در قسمت بالایی مرکز ولسوال خان‌آباد و موضع گروه طالبان در قسمت پایینی مرکز این ولسوالی قرار دارد و دو طرف باهم درگیرند.

قول اردوی ۲۱۷ پامیر که در کندز مستقر است، اعلام کرد که کماندو و قطعات خاص ارتش به ولسوالی خان‌آباد رسیده‌اند و در پی اجرای ضربات هوایی این نیروها، ۲۰ طالب کشته و ۱۷ طالب دیگر زخمی شده‌اند.

گروه طالبان مدعی شده است که مرکز ولسوالی خان‌آباد کندز و تمام ادارات دولتی آن را تصرف کرده است.

این در حالی است که گروه طالبان در روزهای نخست هفته جاری به شهر کندز از چهار جناح حمله کرده بود که که پس از چندین ساعت درگیری توسط نیروهای امنیتی عقب زده شد.

دکمه بازگشت به بالا