مقابله با بحران انرژی در اروپا؛ آلمان ذخایر گازی خود را تکمیل کرد

بربنیاد گزارش‌ها، دولت آلمان اعلام کرده است که ذخایر گازی این کشور در حال حاضر به حد قابل توجهی رسیده و بسیاری از نگرانی‌ها در این مورد مرفوع شده است.

رسانه‌های بین‌المللی روز جمعه، ۱۴ اکتوبر، به نقل از وزارت اقتصاد آلمان گزارش داده‌اند که ذخایر گازی این کشور امروز از مرز ۹۵ درصد فراتر رفته و به ۹۵.۱۴ درصد رسیده است.

در بیانیه وزارت اقتصاد آلمان آمده است: «با وجود قطع واردات از طریق نورداستریم ۱، ذخایر گازی سریع‌تر از حد انتظار پر شده است.»

این در حالی است که آلمان پیش از آغاز درگیری‌ها میان روسیه و اوکراین همانند بسیاری از کشورهای اروپایی، وابسته‌گی زیادی به انرژی روسیه داشت و بیش از ۵۵ درصد گاز خود را از این کشور تامین می‌کرد.

گفتنی است که دولت آلمان برای انجام این کار، مجموعه‌ای از اقدامات را به منظور صرفه‌جویی در منابع در پیش گرفت که از میان آن‌ها می‌توان به افزایش استفاده از زغال‌سنگ، کاهش مصرف انرژی در ساختمان‌های دولتی و عمومی و ارایه مشوق‌هایی برای کاهش مصرف شرکت‌ها و کسب‌وکارها اشاره کرد.

همزمان با این، اختصاص یک بودجه ویژه ۱.۵ میلیارد یورویی برای خرید گاز طبیعی مایع به منظور اطمینان از امکان عرضه آن، از دیگر راهکارهای اتخاذ شده توسط دولت آلمان بوده است.

دکمه بازگشت به بالا